Yazı Detayı
12 Kasım 2020 - Perşembe 21:36 Bu yazı 5152 kez okundu
 
Yürekleri kocaman Miniklerin duyarlılığı!
Mustafa BOZDAĞ
 
 

2010 yılında başladığım köşe yazarlığına Uzun bir süredir ara vermiştim. Fakat bu hafta içerisinde kendi köyümün okulu olan Şehit Recep Bozdağ İlkokulu İzmir depremi nedeni ile başlatmış olduğu yardım kampanyası başta TRT olmak üzere tüm ulusal basında yer bulması beni gururlandırdı ve duygulandırdı. Bizde uzun zamandır suskunluğumuzu bu haber ile bozduk.  Öncelikle bu kampanyanın düzenlenmesinde başta 3. Sınıf şube öğretmeni ve minik öğrencileri olmak üzere Okul müdürümüz Mustafa Ekici, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Eskil Kaymakamlığı ve Aksaray valiliğine ve kampanyaya destek veren köy halkına şükranlarımı sunuyorum.

Köyümüz halkı gibi okulu da yardımseverliğini İzmir’de yaşanan depremin yaralarını bir nebzede olsa sarabilmek amacıyla biriktirdikleri harçlıklarıyla gıda ve battaniye alan minik öğrenciler kendi elleriyle paketledikleri malzemeleri kendi elleriyle minibüse yükleyerek İzmirli depremzedelere gönderdi.

Sadece köyümüz hayır Eskilimizde yardım konusunda duyarlı bir ilçe her türlü yardıma öncülük etmiş bir ilçemiz insanları da aynı duyarlılıkta bunlardan biriside yine İzmir depremi için Aksaray Valiliği öncülüğünde ve Eskil Kaymakamlığı koordinesinde başlatılan yardım kampanyasına 36 saat gibi kısa bir sürede Eskil Belediyesinin sağladığı kamyona yüklenerek Aksaray Valiliğine teslim edildi. Kampanya Eskil Belediye Başkanı Necati Belgemen’de öncülük etmiş ve yardım gönderilmesi esnasında da hazır bulunmuştur. Buradan Hem Kaymakamımız Erkut Pamuk ve Belediye Başkanımızı Necati Belgemen olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bir parantezde Yusuf Keskin Kaptan’a açmak istiyorum. Aksaray’dan İzmir’e gönderilen 6 tır, 1 kamyondan biride Eskil Bayramdüğünlü hemşerimiz Yusuf Keski oldu. Yusuf Keskin ’ede bu duyarlı davranışından ve yardımseverliğinden dolayı kendisini kutluyorum.

Bende buradan deprem nedeniyle hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet ailelerine Yüce Mevla’dan sabır diliyorum. Allah’ım Tekrarını yaşatmasın inşallah Tüm İzmirlilere geçmiş olsun dillerimi iletiyorum.

 
Etiketler: Yürekleri, kocaman, Miniklerin, duyarlılığı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.