Yazı Detayı
14 Kasım 2019 - Perşembe 15:10 Bu yazı 33125 kez okundu
 
Eğitim neden önemlidir?
Ali CİRİT
Ciritali180@gmail.com
 
 

Eğitim neden önemlidir?

Eğitimin insanlara ve topluma sağladığı yararlar nelerdir? Eğitimli olmak insana neler kazandırır?

İnsan doğduğu andan itibaren eğitim alır ve hayatının her evresinde bu eğitim devam eder. Dünyaya geldiğimizde nasıl davranmamız gerektiğini, ihtiyaç duyduğumuz faaliyetlerin nasıl gerçekleşeceğini, emeklemeyi, yürümeyi, konuşmayı ve nasıl besleneceğimizi ailemizden öğreniriz.

Eğitim ilk önce ailede başlar. Aile içerisinde sergilenen tavırlar, konuşmalar, davranışlar ve yapılanlar her çocuğa bir şeyler öğretir. Aile yapısı çocuğun kişilik oluşumu üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Daha sonra yaşımız ilerledikçe eğitim kurumlarında eğitim almaya devam ederiz. Aldığımız eğitimler sayesinde hayata, insanlara, doğaya, canlılara, dine, dile, bilime, matematiğe ve çeşitli faaliyetlere karşı bilgi sahibi oluruz.

Her insan aldığı eğitim ile birlikte kendini geliştirmeye başlar ve alınan eğitimin kapsamına göre geleceğini şekillendirir. İyi bir gelecek için alınan eğitimin nitelikli olması çok önemlidir. İnsan iş hayatına atıldığında da yeni bir şeyler öğrenmeye devam eder. Eğitim hayatın her alanında vardır. İnsanlar doğduğu andan itibaren ölene kadar eğitim almaya devam ederler.

 
Etiketler: Eğitim, neden, önemlidir?, ,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.