Haber Detayı
15 Nisan 2021 - Perşembe 22:39 Bu haber 3012 kez okundu
 
Online Söyleşiye Yoğun İlgi
Eskil Kaymakamlığı himayesinde Eskil İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim KILIÇER yönetiminde ve İlçe MEBBİS Yöneticisi Bahadır ÖRNEK moderatörlüğünde yürütmüş olduğu Yazarlarla Söyleşi projesinin bu Pazar ikincisi düzenlendi
EĞİTİM Haberi
Online Söyleşiye Yoğun İlgi

Eskil Kaymakamlığı himayesinde Eskil İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim KILIÇER yönetiminde ve İlçe MEBBİS Yöneticisi Bahadır ÖRNEK moderatörlüğünde yürütmüş olduğu Yazarlarla Söyleşi projesinin bu Pazar ikincisi düzenlendi. İlki 29 Mart 2021 tarihinde Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa YILDIZ ile gerçekleşen söyleşinin ikincisi Necmettin Erbakan Üniversitesi Öğretim Üyesi ve “Başımıza İcat Çıkaran Çocuklar ve Gençler” kitabı yazarı Prof. Dr. Mustafa YAVUZ ile bu Pazar akşamı yapıldı. Söyleşiler aynı zamanda Eskil İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün Youtube kanalından canlı olarak yayınlandı. Yayınlara öğrenciler ve veliler büyük ilgi gösterdiler. 
İlk programda Anadolu'nun İslamlaşmasına büyük emeği geçen Hoca Ahmet YESEVİ hakkında bilgiler aktaran Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa YILDIZ'ın söyleşisi büyük ilgi gördü. Gerek İlçe Kaymakamımız Erkut PAMUK gerekse İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim KILIÇER konuşmada Rektörü başka bir program daha yapmak üzere pandemi sonrasında ilçemize davet ettiler ve gelme sözünü aldılar. 
Pandemi koşullarında uzaktan yapılan söyleşilerin bir diğeri ise Necmettin Erbakan Üniversitesi Öğretim Üyesi ve “Başımıza İcat Çıkaran Çocuklar ve Gençler” yazarı Prof. Dr. Mustafa YAVUZ ile gerçekleştirildi. Programda Mustafa YAVUZ yapmış olduğu akademik çalışmalara yönelik ve kitabın yazılma süreciyle alakalı bilgi verdi. Ayrıca sahip olduğu eğitim felsefisinden de bahseden konuşmacı katılımcılar tarafından ilgiyle dinlendi. Bölgemiz için yaptığı bir yorumda “Güney Kore Eğitim Bakanıyla görüştüğümde bana şunu söyledi: 'En zeki öğrencilerimizi çiftçi, ikinci en zekilerimizi öğretmen, üçüncü en zekilerimizi mühendis olarak yetiştiriyoruz ki mühendislerimiz Samsung markasını yarattılar. Tarım bizim için o derece önemlidir” diyerek tarımın bilinçli bir şekilde yapılmasının öneminden bahsettiğini; tarım olmazsa başarılı bir ülkeden de ülkenin geleceğinden de bahsedilemeyeceğini ancak önemli olanın tarladaki-bahçedeki çiftçinin kendi alanında okuyarak kendini geliştirmesinin ve tarımın sürdürülebilirliğinin öneminden bahsetti. İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim KILIÇER program sonunda pandemi sonrası başka bir program daha yapmak üzere Prof. Dr. Mustafa YAVUZ'u ilçemize davet etti ve hoca tarafından bu davet kabul gördü.
İlçe Kaymakamımız Erkut PAMUK'un her iki programa da aktif olarak katılması herkesin takdirini toplarken eğitime verdiği önemi bir kez daha gözler önüne serdi.
Haber Merkezi

Kaynak: (ESKİL GAZETESİ) - ESKİL GAZETESİ Editör: Hilmi YOL
Etiketler: Online, Söyleşiye, Yoğun, İlgi,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.