Haber Detayı
04 Mart 2021 - Perşembe 22:00 Bu haber 9138 kez okundu
 
Jasat Suçlulara Göz Açtırmıyor
AKSARAY Haberi
Jasat Suçlulara Göz Açtırmıyor

Aksaray Jandarma Asayiş timleri il genelinde yaptıkları uygulama ve çalışmalarla suçlulara göz açtırmıyorlar. Bir ay gibi kısa bir sürede çeşitli suçlardan aranan 91 kişiyi yakalayarak adli makamlara teslim ettiler. Jandarma Komutanlığından yapılan açıklamaya göre,”Aksaray İl Jandarma Komutanlığının sorumluluk bölgesinde suç ve suçlular ile mücadelesi hız kesmeden devam etmektedir. Nitelikli asayiş suçları kapsamında yasadışı faaliyetleri olan kişi ve örgütleri tespit etmek, suç ve suçlu bağlantılarını ortaya koymak ve faillerinin yakalanarak adlî mercilere teslim edilmesini sağlayacak faaliyetler dahilinde 01 Şubat 2021 - 28 Şubat 2021 tarihleri arasında Jandarma Asayiş Timleri ile JASAT (Jandarma Suç Araştırma Timi) tarafından yapılan titiz ve itinalı çalışmalar başarı ile sonuçlanmış olup bu kapsamda;  “Hırsızlık”, Kaçırılma ve Alıkonma”, “Silahlı Tehdit”, “Dolandırıcılık”, “Trafik Güvenliğini Tehlikeye Sokmak”, “Kullanmak için Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Satın  Almak, Kabul Etmek, Bulundurmak ve Kullanmak”, “Suç Uydurma” ve “Konut Dokunulmazlığını İhlal Etme” suçları başta olmak üzere çeşitli suçlardan aranan (91) şahıs yakalanmış, yakalanan şahıslar adli makamlara teslim edilmiştir.
Vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde yaşaması, yurtta asayiş ortamının sağlanması amacı ile titiz ve gayretli çalışmalarımıza gece gündüz  demeden  aralıksız olarak devam edilecektir” denildi.

Kaynak: (ESKİL GAZETESİ) - ESKİL GAZETESİ Editör: Hilmi YOL
Etiketler: Jasat, Suçlulara, Göz, Açtırmıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.