Haber Detayı
29 Aralık 2020 - Salı 20:36 Bu haber 17445 kez okundu
 
Eskilli Polis Memurundan Çok Güzel Hareket! Veteriner Hekim Değil, Polis Memuru!
Cihanbeyli'de görev yapan Eskil Cırıklarlı Ayşe-Aydın Cırık çiftinin oğulları Polis Memuru Memduh Cırık (25) öyle güzel bir davranışta bulundu ki.
KONYA Haberi
Eskilli Polis Memurundan Çok Güzel Hareket! Veteriner Hekim Değil, Polis Memuru!

Cihanbeyli bölge trafik ekipleri olarak uygulama noktasına yakın alanda bulunan ahırda doğum yapamamış koyunun sahibinin yardımına koşan Memduh Cırık, uzun uğraşlar sonucu koyunu ve kuzuyu sağ olarak kurtardı.

Baba Aydın Cırık, "Oğlum Memduh uygulama yaptığı sırada bir evin orada telaşlı insanları görünce, araçla durup sebebini soruyor. Orada koyunculuğa yeni başlayan bir vatandaşın bir saattir gebe olan bir koyunlarını kuzulatmaya uğraştıklarını bunda muvaffak olamayınca da veteriner hekim çağıracaklarını söylemiş. Biz koyunculukla uğraşan bir aileyiz ve oğlum çocukluğundan beri koyunlarla iç içe büyüdüğü için kendisinin bu konuda tecrübesinin olduğunu ve dilerlerse bir bakabileceğini söylemiş. Onlarda buna hiç şans vermemiş. Kuzunun ters geldiğini gören oğlum, kuzuyu anne karnında çevirip, anne ve kuzuyu sağ salim şekilde kurtarıyor. Aile bu duruma hem şaşırıyor hem de oldukça mutlu oluyor ve Memduh ve arkadaşlarına teşekkür ediyorlar. Önceki gün de oğlum tekrar aileyi ziyaret ediyor ve kuzuyu seviyor, bakımı ve yapılacak aşılar hakkında bilgi veriyor. Gerçekten oğlumun bu davranışı bir ebeveyn olarak beni onurlandırdı. Hani polisimizin görev kapsamında geçen Vatandaşın hem canını hem malını korumak boynumuzun borcudur sözü burada somut olarak hayat bulmuş." şeklinde duygularını ifade etti. haberfark.net

 
Kaynak: (ESKİL GAZETESİ) - ESKİL GAZETESİ Editör: Mustafa YOL
Etiketler: Eskilli, Polis, Memurundan, Çok, Güzel, Hareket!, Veteriner, Hekim, Değil,, Polis, Memuru!,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.