Yazı Detayı
26 Aralık 2019 - Perşembe 17:29 Bu yazı 4969 kez okundu
 
Futbolcular'ın,“Toplu Ayrılışı Hoş Değil!”
Mustafa BOZDAĞ
 
 

Eskil Belediyespor bilindiği gibi ilk yarıyı lider bitirmişti. İkinci yarı öncesi ise Eskil Belediye Başkanı Necati Belgemen Takıma takviye yapacağını bir toplantımızda dile getirmişti. Buradan Necati Başkana Eskil Belediye spor'u güzel bir noktaya getirdiği için teşekkür ediyorum. Çöl Kartalları ilk yarıyı 7 de 7 namağlup bitirmesine karşın sürpriz bir şekilde Teknik direktör ile yollarını ayırdı. 
Teknik Direktör'ün ayrılış hikayesi, 
Yönetim takım içerisindeki dengeleri sağlamak adına teknik direktörden bir istekte bulunuyor,
Teknik direktör ise düşünmek için 2 gün süre istiyor,
2 gün sonra ise yönetimin teklifine olumsuz cevap veriyor. 
Karşılıklı uzlaşı içerisinde teknik direktör ile yollar ayrılıyor. Yönetimin buradaki tavrı burada hiçbir güç takımın üstünde olmamak adına Teknik direktör ile yolların ayrılmasını doğru buluyor ve destekliyorum.  
Aradan birkaç gün geçiyor. Eskil Belediye spor Aksaray futbolu için duayen bir isim olan İsa Doğan ile anlaşıyor. Aksaray spor'dabirçok başarısı olan İsa hoca ile anlaşılması Eskil gücü için Bal hedefi biraz daha dillendirilmeye Eskil'de güzel bir hava oluşturmuştu.
Ama Ne Hikmetse, Bir anda Dün akşam 7 futbolcu adına bir futbolcu açıklama yapıyor. Eskil Belediyespor'dan ayrıldıklarını açıklıyor. 
Bunu üzerine kulüp başkanı Sayın Mehmet Keskin doğal olarak bir açıklama hakkı doğdu. Başkan'ın takımdaşlık konusuna vurgu yaparak önemli olan armadır diyor. Daha iyi bir takım olacaklarını söylüyor.Bende aynen başkana katılıyorum. 
Bir futbolcu için önemli olan taşıdığı armadır. Ayrılan futbolcuları hâlbuki Eskil sevmişti. Ama onlar ne yönetimin ne taraftarın rızası olmadan toplu bir şekilde ayrılmaları bana göre hoş bir davranış değil sezon sonuna kadar sözleşmeniz var, Koskaca ilçe halkı büyük bir destek verdi. Eskil belediyesporBir hedef belirleniyor. Siz ise bu hedefe çok yaklaşmış iken yarı yolda biz ayrıldık diyorsunuz. Keşke sözleşmenize sadık kalarak sezonu tamamlasaydınız.  Şimdi belki maç yapmayacak ama Sezon sonuna kadar Eskil Belediyespor'un futbolcusu olarak kalacaksınız.
Sonuç olarak, Eskil Belediyesporhiçbir şey kaybetmedi. Kaybeden takımı yarı yolda bırakarak ayrılan 7 futbolcu arkadaşımız olmuştur. Mehmet Başkan ve Halil İbrahim Başkan bu konuda tecrübeli İsa Hoca ilede ligin ikinci yarısı ile yine fırtına gibi esecek bir takım izleyeceğimizden hiç şüphem yok, 
Ama Dikkatimden kaçmayan ayrılan futbolcuların Aksaray'da yaşamaları, Acaba diyorum birileri Eskil Belediye spor'un BAL Ligine çıkar endişesi mi yaşıyor. Bunu zaman gösterecek. Tabi bu ACABA…
Ama Kartallar Yüksekten uçar Çöl kartalının bu dalaverenin altından güçlenerek çıkacağını düşünüyorum.
Taraftarı takıma daha iyi sahip çıkmaya ve desteklemeye davet ediyorum

 
Etiketler: Futbolcular'ın,“Toplu, , Ayrılışı, Hoş, Değil!”,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.