Yazı Detayı
14 Eylül 2019 - Cumartesi 09:43 Bu yazı 735 kez okundu
 
Eğrikuyu'ya Lamba, Bozcamahmut'a kamera!
Mustafa BOZDAĞ
 
 

Konya Aksaray Yolu double yol olduktan sonra, trafik kazaları araçlardaki artışa paralel olarak çok afaki derecede arttı. 
Bozcamahmut'taki trafik lamba sorunun uzun yıllar dile getirdik, en sonunda Karayollarının Eskil Belediyesi İle yapmış olduğu bir protokol ile Bozcamahmut'a trafik lambası takıldı.
Trafik lambası Bozcamahmut'ta takılması güzel ve faydalı oldu. Trafik kazalarında önemli oranda azalma oldu. 
Fakat karayollarının yol kenarlarına taktığı korumalık demirleri ışıkların bulunduğu bölgede bana göre Celil tarafından Aksaray tarafından gelen araçları tam olarak görünmemesine neden oluyor.
Bir diğer tespitim Konya tarafından gelen araç kırmızı ışık kuralına çoğunlukla uymuyor. Bunu bizzat  kendim yaşadım. Bu da Bozcamahmut'a kamera konulmasının çok önemli bir güvenlik tedbiri olacağını düşünüyorum. 
Ben bir Bozcamahmut'luyum, Köy Halkı tehlikenin bilincinde Maazallah Allah'ım yaşatmasın, köy halkından ben bir kaza yapan yada kazaya sebebiyet veren bir olay hatırlamıyorum. Ben o yoldan geçen tüm bölge halkı için istiyorum. 
Eğrikuyuya'da trafik lambası şart, bu bölgede yaşanan kazalar trafik lambasının gerekliliğini ortaya koyuyor. En son 5 kişinin yaralandığı kaza, yunus emre ve Furkan belgemen kardeşlerin aramızdan ayrılışı bu bölgeye trafik lambası takılması için en somut delil olduğunu düşünüyorum. Burada Eskil İl Genel Meclisi üyesi kardeşimiz Ercan Keskin'e bir parantez açmak  istiyorum. bu konuyu il genel meclisi gündemine getirmiş kendisine bölge halk adına teşekkür ediyorum.
Son olarak, İlçemizde bulunan Gazino'nun Eskil Belediye Başkanımız Necati Belgemen'in girişimleri ile kapatılacak olması çok önemli bir gelişme olarak görüyorum.  Buradan Necati Başkana hemde işletme sahibi hemşerimize teşekkür ediyorum.

 
Etiketler: Eğrikuyu'ya, Lamba,, , Bozcamahmut'a, kamera!,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.