Bugun...İşKur’dan 3 Aylık Destek

Tarih: 28-03-2019 17:27:34 + -


Şubat, Mart ve Nisan'daki işe alımlarda 3 ay boyunca ücret prim ve verginin tamamı devletten. İşverenlerimiz 2018 yılının şirket çalışan sayısının, en düşük aydaki çalışan sayısı üzerine aldığı her yeni personel için 3 aylık ücret ve prim desteğinden yararlanacaklardır.Şubat, Mart ve Nisan'daki işe alımlarda 3 ay boyunca ücret prim ve verginin tamamı devletten. İşverenlerimiz 2018 yılının şirket çalışan sayısının, en düşük aydaki çalışan sayısı üzerine aldığı her yeni personel için 3 aylık ücret ve prim desteğinden yararlanacaklardır. Devam eden 6 aylık süreçte ise Sigorta ve Prim Desteği devam edecek olup şartlar karşılanırsa ilave istihdam teşvikinden 9 aya kadar yararlanacaklardır. İşverenlerimize 2018 yılındaki en düşük çalışan sayısının üstüne aldıkları her yeni personel için aylık olarak 2.021 TL ücret desteği ve 1.113 TL SGK prim ve vergi desteği olmak üzere bir kişi için aylık toplamda 3.134 TL destek sağlanacaktır. Sigortalıda aranan şartlar; 1- İşe alındıkları aydan önceki 3 ayda 10 günden fazla sigortalılıklarının bulunmaması, 2- İŞKUR'a Kayıtlı İşsiz Olması 3- 01 Şubat 2019 ile 30 Nisan 2019 tarihleri arasında işe alınmaları başlıca şartlardır. işverenlerimiz açısından ise; özel sektör işverene ait olması sigortalının 2018'de en az sigortalı bildirimi yapılan aydaki sigortalı sayısına ilave olarak istihdam edilmesi gerekmektedir.
SON MÜRACAAT TARİHİ 30 NİSAN 2019
İmalat ve bilişim sektöründe ise prim esas kazanç üzerinden 1.113 TL ile 2.712 TL arasında destek sağlanacaktır. Diğer sektörlerde ise prim esas kazanç alt sınırı üzerinden toplamda 1.113 TL destek sağlanacaktır.
Böylelikle destek tutarı imalat ve bilişim sektöründe aylık 4.733 TL diğer sektörlerde ise aylık 3.134 TL'yi olabilecektir. Bu dev teşvik desteğinden yararlanmak için son müracaat tarihi 30 Nisan 2019 tarihi olup detaylı bilgiye İŞKUR ve SGK İl Müdürlüklerinden vatandaşlarımız ulaşabilirler. İŞE İLK ADIM PROJESİ Ayrıca 30 Nisan 2019 tarihine kadar sürecek olan projelerden biri de işe İlk Adım Projesi'dir. Üniversite mezunu 18 ila 29 yaş arasındaki gençler işbaşı eğitim programlarında istihdam edilecek olursa İŞKUR tarafından en az 3 ay maaş ve sigorta desteği devam eden 3 aylık dönemde ise işverene net asgari ücretin %50 oranında destek ve program sonunda işverenin zorunlu istihdam süreci tamamlandıktan sonra katılımcıları 12 ay istihdam etmeleri halinde net asgari ücretin yüzde 25'i oranında destek sağlanacaktır. 30 Nisan 2019'a kadar başlatılacak işbaşı eğitim programları için geçerlidir. Böylelikle üniversite mezunu gençlerimiz en az istihdam da 1,5 yıl kalarak ciddi bir mesleki deneyim ve tecrübe kazanmanın yanı sıra günlük cep harçlığı ve sigortaları İŞKUR tarafından karşılanacaktır. İmalat sektöründe günlük 77.7TL,Bilişim sektöründe ise günlük 85 TL cep harçlığı İŞKUR tarafından karşılanacaktır.Kaynak: eskil gazetesi

Editör: mustafa yol

Bu haber 390 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AKSARAY Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • MAGAZİN
  resim yok
 • 15 TEMMUZ ESKİL'DE ANILDI.
  15 TEMMUZ ESKİL'DE ANILDI.
 • Cumhuriyet Bayramından Kareler
  Cumhuriyet Bayramından Kareler
 • Eskil'den Kareler
  Eskil'den Kareler
 • belediye başkan adayları
  belediye başkan adayları
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 1. MAGAZİN
 2. 15 TEMMUZ ESKİL'DE ANILDI.
 3. Cumhuriyet Bayramından Kareler
 4. Eskil'den Kareler
 5. belediye başkan adayları
 6. FANTASTİK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Aksaray Konya Yolu Kanlıca Mevkii’inde Feci kaza,da 2 kişi öldü.( VİDEO)
  resim yok
 • 24 kasım öğretmenler günü kutlandı
  resim yok
 • trafık kazası
  trafık kazası
 • ESKİL BELEDİYESİ TANITIM
  ESKİL BELEDİYESİ TANITIM
 • Kuzey Kore Siren Sesleri
  resim yok
 • Eşmekaya'da korkutan yangın
  Eşmekaya'da korkutan yangın
 1. Aksaray Konya Yolu Kanlıca Mevkii’inde Feci kaza,da 2 kişi öldü.( VİDEO)
 2. 24 kasım öğretmenler günü kutlandı
 3. trafık kazası
 4. ESKİL BELEDİYESİ TANITIM
 5. Kuzey Kore Siren Sesleri
 6. Eşmekaya'da korkutan yangın
VİDEO GALERİ
YUKARI