Bugun...
X 15İHH YETİMLERE SAHİP ÇIKTI

Tarih: 24-05-2019 18:17:06 + -


15 Ramazan Dünya Yetimler Günü vesilesiyle gün boyunca Aksaray yetimleri için etkinlikler gerçekleştirildi. Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği organizesinde özel çocuklar ve aileleri her yıl Ramazan ayının 15. günü bir araya gelip güzel bir geçiriyorlar.


İHH YETİMLERE SAHİP ÇIKTI

Konu ile ilgili açıklama yapan Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Önder ÖZKAN 15 Ramazan'ın 57 İslam ülkesinde Dünya Yetimler Günü olarak kabul edildiğini söyledi. Dünya genelinde savaş, açlık, doğal afet, hastalık, vb. sebeplerle babasını kaybetmiş 400 milyondan fazla çocuğun Yetim kaldığını belirten Özkan, İslam dininin yetimlere yönelik önemli koruyucu ve kollayıcı emirleri olması hasebiyle Müslümanlar olarak farzı kifaye hükmünde bu ulvi sorumluluğu yerine getirmeye çalıştıklarını ifade etti.
Aksaray genelinde yaklaşık 900 özel emanetle ilgilendiklerini dile getiren Özkan, bir gönüllü teşekkül olan İHH'nın İl merkez ve ilçelerde dezavantajlı grup olarak kabul edilen bu kesime sahip çıkmaya çalıştığını belirtti. 
Özkan şunları söyledi: "Bugün çok özel bir gün. Peygamber Efendimiz (SAV) 'in yetimleri koruyup kollayanlarla cennette yan yana olacakları müjdesine mazhar olmak için sadece Aksaray İHH Yetim Biriminde görevli yaklaşık 80 aktif gönüllümüzle, bu özel ve güzel insanları kendi çocuklarımız gibi geleceğe hazırlama çabası içindeyiz. Aksaray İHH genel merkez tarafından beş yıldır "En Başarılı Yetim Çalışması Yürüten Şehir" olarak seçiliyor. Bu da arkadaşlarımızın haklı başarısıdır. 

Bu Ramazan ayında da çocuklarımızın bayramlıkları tedarik edildi, Ramazan kumanyaları evlerine teslim edildi. İftar günü anneleri ile birlikte Lunaparkta doyasıya eğlendiler. Aksaray Merkez ile birlikte Ortaköy, Eskil ve Gülağaç ilçelerinde iftar programları gerçekleştirildi. Bu özel günde yetimlerle devlet büyüklerini biraraya getirmemizin sebebi, çocukların kendilerine verilen kıymeti hissedip, mutlu olmalarını sağlamaktı. Bu vesileyle Belediye başkanlarımızdan özel talebi olanlar da görüşme imkanı bulmuş oldular. Başkanlarımıza ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür ederiz. 
Sonuç olarak, programlarımıza destek veren Kaymakamlarımıza, Belediye başkanlarımıza, kurum amirlerimize, hayırseverlerimize ve İHH gönüllülerimize gönülden şükranlarımızı sunuyoruz. Hayırseverlerimizin Yetim Projemize destek vermeleri, bu önemli hizmetin aksamadan devam edeceği anlamına gelecektir. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun."
Bu haber 279 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER ESKİL Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • MAGAZİN
  resim yok
 • 15 TEMMUZ ESKİL'DE ANILDI.
  15 TEMMUZ ESKİL'DE ANILDI.
 • Cumhuriyet Bayramından Kareler
  Cumhuriyet Bayramından Kareler
 • Eskil'den Kareler
  Eskil'den Kareler
 • belediye başkan adayları
  belediye başkan adayları
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 1. MAGAZİN
 2. 15 TEMMUZ ESKİL'DE ANILDI.
 3. Cumhuriyet Bayramından Kareler
 4. Eskil'den Kareler
 5. belediye başkan adayları
 6. FANTASTİK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Aksaray Konya Yolu Kanlıca Mevkii’inde Feci kaza,da 2 kişi öldü.( VİDEO)
  resim yok
 • 24 kasım öğretmenler günü kutlandı
  resim yok
 • trafık kazası
  trafık kazası
 • ESKİL BELEDİYESİ TANITIM
  ESKİL BELEDİYESİ TANITIM
 • Kuzey Kore Siren Sesleri
  resim yok
 • Eşmekaya'da korkutan yangın
  Eşmekaya'da korkutan yangın
 1. Aksaray Konya Yolu Kanlıca Mevkii’inde Feci kaza,da 2 kişi öldü.( VİDEO)
 2. 24 kasım öğretmenler günü kutlandı
 3. trafık kazası
 4. ESKİL BELEDİYESİ TANITIM
 5. Kuzey Kore Siren Sesleri
 6. Eşmekaya'da korkutan yangın
VİDEO GALERİ
YUKARI