Haber Detayı
29 Mayıs 2020 - Cuma 17:47 Bu haber 1662 kez okundu
 
Uzun Bir Aradan Sonra İlk Cuma Namazı Kılındı
Koronavirüs salgını nedeniyle alınan karar sonucu yaklaşık iki buçuk aydır camilerde cemaatle Cuma ve vakit namazları kılınmıyordu. Bilim kurulunun aldığı normalleşme kararı sonucu, 29 Mayıstan itibaren Cuma namazlarının belirli kurallar çerçevesinde cemaatle kılınmasına karar verildi.
ESKİL Haberi
Uzun Bir Aradan Sonra İlk Cuma Namazı Kılındı

Koronavirüs salgını nedeniyle alınan karar sonucu yaklaşık  iki buçuk aydır camilerde cemaatle Cuma ve vakit namazları kılınmıyordu. Bilim kurulunun aldığı normalleşme kararı sonucu, 29 Mayıstan itibaren Cuma namazlarının belirli kurallar çerçevesinde cemaatle kılınmasına karar verildi.

Bu  kapsamda Eskil’de vatandaşlar kısa bir aradan sonra cemaatle namaz kılmanın sevincini yaşadılar. Cemaatle namaz kılınan yerlerden biriside Eskil Ulu Cami bahçesi oldu. Emniyet güçlerinin güvenlik önlemleri altında sosyal mesafe kuralına uyularak Cuma namazı eda edildi. Namaz öncesi vatandaşlar bahçeye bir bir aralıklarla alındı. Eskil Belediyesi ekipleri ve emniyet ekipleri namaza gelen Eskillilere dezenfektan döktü ve maske dağıttı. Sadece farz namazının kılındığı namaz sonunda vatandaşlar, yaşadıkları mutluluğu gazetemiz ekiplerine dile getirdiler.

 

Kaynak: Editör: Mustafa YOL
Etiketler: Uzun, Bir, Aradan, Sonra, İlk, Cuma, Namazı, Kılındı,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.