Haber Detayı
28 Ocak 2021 - Perşembe 20:40 Bu haber 8761 kez okundu
 
Tuzgölü Bölgesine Meşe Palamudu
Seydişehirli doğa sever ,Seydişehir Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği (SEBİDOS) üyesi Necati YÜKSEL Tuzgölü bölgesine binlerce Meşe palamudu ekti
ESKİL Haberi
Tuzgölü Bölgesine Meşe Palamudu

Bir süre önce Tuzgölü bölgesini ziyaret eden SEBİDOS üyesi Necati Yüksel, bölgenin ağaçtan yoksun olduğunu görünce bir çalışma başlattı. Bölgede bulunan tatlı su kaynaklarının etrafında rahatlıkla meşe palamudu yetişebileceğini düşünen Yüksel bölgeye binlerce meşe palamudu tohumu dikti. Yüksel yaptığı açıklamada, Eşim Eskilli. Bu nedenle ziyaret için Eskil'e geldiğimde Tuzgölü bölgesini gezdim. Ağaçtan yoksun bir alan. Halbuki tatlı su kaynakları da oldukça çok. Bu nedenle bölgenin ağaçlandırılabileceğini düşündüm. Seydişehir'e gidince SEBİDOS başkanımızla görüştüm, Meşe ormanımız çok olduğundan tohumlarından topladık, ve bu ziyaretimde Tuzgölü bölgesine ektik, inşallah tutar ve güzel bir alan oluşur, duyarlı vatandaşlarımızda sahip çıkarlarsa sevinirim” dedi.

Kaynak: (ESKİL GAZETESİ) - ESKİL GAZETESİ Editör: Hilmi YOL
Etiketler: Tuzgölü, Bölgesine, Meşe, Palamudu,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.