Haber Detayı
30 Aralık 2019 - Pazartesi 13:18 Bu haber 15153 kez okundu
 
Toplantıya Necati Belgemen Damga Vurdu
Aksaray Ticaret Odası ve Borsasının ortaklaşa düzenlediği 2019 Yılı Değerlendirme Toplantısı Aksaray'da gerçekleşti. Toplantıya Eskil Belediye başkanı Necati Belgemen'in konuşması damga vurdu.
AKSARAY Haberi
Toplantıya Necati Belgemen Damga Vurdu

“Aksaray’ın Eskil’i Konya’ya Muhtaç Kaldı”
 Aksaray Ticaret Odası ve Borsasının ortaklaşa düzenlediği 2019 Yılı Değerlendirme Toplantısı’nda Eskil Belediye Başkanı Necati Belgem sorunları anlattı. Eskil’in ihmal edilen bir ilçe olduğunu ve bu nedenle ihtiyaçlarını Konya’dan karşılamak zorunda bırakıldığını dile getiren Belgem “Eskil Aksaray’ın en önemli ilçesi. Geniş ve verimli topraklara sahibiz. Buradan siyasilerimiz başta olmak üzere iş insanlarımıza ve STK başkanlarımıza çağrıda bulunuyorum. Lütfen gelin, burada Eskil diye bir ilçeniz var. Bizi kendi kaderimize terk ediyorsunuz. Ne bir yatırım yapıyor ne de devletimizin sunduğu bir çok imkanlardan ilçemizi faydalandırmıyorsunuz” diyerek sitem etti.

 “YATIRIM HEM AKSARAY’A HEM YÖREYE KAZANDIRACAK”

 Eskil’in Aksaray’a maddi bir katkısı olmadığını düşünenlerden dolayı muzdarip olduklarını ifade  eden Belgemen “Burada bulunan tüm hazirunu ilçemize davet ediyorum. Bir gelseniz ilçemize, oraya yapılacak yatırımlar sayesinde hem yöre halkı kazanacak hem Aksaray. Eskil halkının kazancı da Aksaray’da kalacak. Bizler de Eskil’in Konya muhabbetinden kurtulacağız” diye konuştu. Bütün yetkililerden yardım beklediğini belirten Başkan Belgemen “İlçemizde her türlü tarımsal ürün yetiştirmekteyiz. İlçemize yatırım yapmak isteyen yatırımcılara her türlü kolaylığı sağlarız. Lütfen Aksaray’ın en köklü ilçesine yatırım yapın. Bizler sizlerden başka bir şey istemiyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Anadolu Ekspres. Harun Atalay

Kaynak: (ESKİL GAZETESİ) - ESKİL GAZETESİ Editör: Hilmi YOL
Etiketler: Toplantıya, Necati, Belgemen, Damga, Vurdu,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.