Haber Detayı
12 Şubat 2020 - Çarşamba 16:07 Bu haber 15866 kez okundu
 
Tarım Kredi'nin Yeri Artık Belediyenin
Uzun yıllardır ilçe merkezinde hizmet veren Tarım Kredi Kooperatifi hizmet binasının bulunduğu arsa Eskil Belediyesine devredildi.
ESKİL Haberi
Tarım Kredi'nin Yeri Artık Belediyenin

Eskil Belediye başkanı Necati Belgemen, göreve geldikten sonra Eskil Belediyesi için yeni hizmet binası çalışmalarına başladı. Bu bağlamda belediye binası yeri olarak Tarım Kredik Kooperatif hi<met binasının olduğu yeri hayal eden başkan Belgemen, Tarım Kredi Genel Müdürlüğüyle görüşerek, çalışmalarına başladı. Tarım Kredi Kooperatifi’ne arsa bedeli olarak, eski Pancar ambarının olduğu yeri teklif eden başkan Belgemen yoğun çalışmalar sonucu karşı tarafı ikna ederek devri gerçekleştirdi. Konuyla ilgili açıklama yapan Eskil Belediye başkanı Necati Belgemen, “Allaha şükür yıllarca hayalimde olan ve gerçekleşmesi için büyü çaba harcadığım bir konuyu bugün güzel bir şekilde sonuçlandırmanın sevincini yaşıyorum. İlçemizde Tarım Krediye ait arsanın devrini bugün itibariyle tapusunu alarak Belediyemize kazandırdık. Bu arsa takası ile birlikte ayrıca İlçemize iki adet hizmeti de kazandıracağız. Pancar Ambarı olarak bilinen binayı ve yerini Tarım Kredi Kooperatifine devrini yaptık. Tarım Kredi Kooperatifince söz konusu takasını yaptığımız yere petrol istasyonu ve Tarım Kredi kooperatifi hizmet binası yapılacak. Bizde Tarım Krediden aldığımız arsaya ise kapsamlı bir proje hazırlayarak Eskilimize çok güzel bir hizmet daha kazandıracağız. Çok şükür bu güne kadar olmaz yapılamaz denilen her şeyi bir bir yerine getiriyoruz ve getirmeye de devam edeceğiz.

Söz konusu arsa takasında emeği geçen Tarım Kredi kooperatifi yetkililerine , ilçe Başkanımız Ali MUTLU’ya Belediye görevlilerimize ve Meclis Üyelerimize ayrı ayrı teşekkür ederim.
İlçemize hayırlı uğurlu olsun.” dedi

Kaynak: (ESKİL GAZETESİ) - ESKİL GAZETESİ Editör: Nuri MUTLU
Etiketler: Tarım, Kredi'nin, Yeri, Artık, Belediyenin,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.