Haber Detayı
07 Mayıs 2020 - Perşembe 09:49 Bu haber 3550 kez okundu
 
Söz Konusu Alan İçin Çalışma Başlatıldı
Tuzgölü Doğalgaz Depolama Projesi kapsamında ikinci etap çalışmalar çerçevesinde, dökülecek Tuzlu suyun olduğu bölgede inceleme yapan Eskil Belediye başkanı, söz konusu yeşillik mera alanın korunması için çalışma başlattıkları söyledi.
ESKİL Haberi
Söz Konusu Alan İçin Çalışma Başlatıldı

Proje kapsamında dökülecek olan Tuzlu suyun Mennek diye adlandırılan ve küçükbaş hayvanların otlak alanının kurtulması için, sosyal medyada çalışma başlatılmıştı. Yapılan iddialar üzerine Eskil Belediye başkanı Necati Belgemen bölgeye giderek incelemelerde bulunmuştu. Başkan Belgeme konuyla ilgili yaptığı açıklamada; é Sürü yöneticisi kardeşlerimizin çağrısına ses verdik ve bölgeyi inceldik. Söz konusu suyun döküleceği nokta mera alanı değil, Tuzgölü havzası. Fakat ortada bir gerçek var ki! Alan oldukça yeşillik ve hayvanların otlak alanı durumunda. Bu alanın korunması gerekir. Bunun için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile irtibata geçtik ve durumu ayrıntılı bir şekilde anlattı. İnşallah yeryüzüne çıkarılacak tuzlu su biraz daha ileriye hayvanların otlak alanı olmayan çorak bölgeye dökülür. Bunun için elimizden gelen çabayı sarfedeceğiz” dedi.

Kaynak: (ESKİL GAZETESİ) - ESKİL GAZETESİ Editör: Mustafa YOL
Etiketler: Söz, Konusu, Alan, İçin, Çalışma, Başlatıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.