Haber Detayı
10 Ekim 2019 - Perşembe 14:45 Bu haber 2287 kez okundu
 
Sınıf Atladık, Ama Doktor Yok
İlçemizin önemli sağlık kuruluşu olan Eskil Devlet Hastanesi D gurubu hastane kategorisinden, C gurubu kategorisine yükselmişti.
ESKİL Haberi
Sınıf Atladık, Ama Doktor Yok

Büyük bir coşkuyla karşılanan sınıf yükselmesi, Eskil Devlet Hastanesine ciddi bir şey kazandırmadı. Eskil Devlet Hastanesinde hala doktor eksikliği devam ediyor.
Eskil Devlet Hastanesinin sınıf atlaması kamuoyu tarafından sevinçle karşılandı. Yapılan açıklamalarda Eskil Devlet Hastanesinde tüm branşlarda doktor olacağı bekleniyordu. Kısa bir süre görevlendirmeyle haftada bir gün  ortopedi, göz doktorları geliyordu.  Son günlerde Sadece Dahiliye ve Diş dışında başka bir dalda doktor görevlendirilmemesi vatandaşların tepkisine neden  oluyor. Konuyla ilgili tepkilerini dile getiren vatandaşlar, “ Hastanemiz gurup atlamıştı. Haberi duyunca çok sevindik. Fakat şu anda görünüşe göre sadece kağıt üzerinde gurup atlamış. Hiçbir branş da doktor gelmiyor. Hala doğum için Aksaray'a gitmek zorunda kalıyoruz.  Siyasiler o zaman hastaneye her branşta doktor geleceğini, hastanenin daha iyi gelişeceğini dile getirmişlerdi. Hastane hasta olmadığı için gelişmediği düşünülebilir. Fakat branş doktorları olmadığı zaman kimse hastaneye gitmiyor. Sadece basit tıbbi hastalıklar için gidiyorlar. En azından haftada bir gün tüm branşlarda doktorun gelmesini umut ediyoruz” dediler

Kaynak: (ESKİL GAZETESİ) - ESKİL GAZETESİ Editör: Hilmi YOL
Etiketler: Sınıf, Atladık,, Ama, Doktor, Yok,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.