Haber Detayı
04 Haziran 2020 - Perşembe 15:53 Bu haber 3203 kez okundu
 
Polisim Diyerek Dolandırıyor
Eskil bölgesinde bir kaç kişiyi telefonla arayan şahıs, kendisini polisle ilişkilendirerek vatandaşları dolandırmaya çalıştı.
ESKİL Haberi
Polisim Diyerek Dolandırıyor

Son günlerde Eskil'de bir çok kişiyi telefonla arayan şahıs, Esklli Gaffar Demir isimli bir polis memurunun ağır yaralandığını ve yardıma ihtiyacı olduğunu dile getirerek vatandaşların  güvenini kazanmaya çalıştı. Eskil'den bir muhtarı arayan şahıs muhtara, Kendisinin Muşlu olduğunu, Muş'ta Eskilli Gaffar Demir isminde bir polis memurunun yaralandığını ailesine ulaşamadığını kendisine yardım etmesi talep etti. Şahsın konuşmalarını inandırıcı bulmayan mahalle muhtarının " yalan söylüyorsun" demesi üzerine şahıs telefonu kapattı. Muhtar hemen durumu emniyet birimlerine bildirdi. 

Öteyandan başka kişileri arayarak Eskilli polis olduğunu ve isminin Okan Demir olduğunu ifade eden şahıs, watsapp üzerinden iletişime geçtiği kişilere polis kimliğini göstererek güven kazanıp, telefonunu satmak istediğini parayı göndermesi durumunda telefonu kargoya vereceğini ifade ettiği öğrenildi. Emniyet güçlerine gelen ihbarın ardından, Emniyet ekipleri vatandaşların bu tür talepte bulunan kişilere itibar etmemeleri ve en yakın emniyet amirliğine suç duyurusunda bulunmaları gerektiğini dile getirdiler. Şahış yada şahıslara ilgili inceleme başlatıldı.

Kaynak: (ESKİL GAZETESİ) - ESKİL GAZETESİ Editör: Mustafa YOL
Etiketler: Polisim, Diyerek, Dolandırıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.