Haber Detayı
26 Ağustos 2020 - Çarşamba 18:33 Bu haber 8908 kez okundu
 
O Kadar Emek Yazı Tura İle Heba Oldu
Eskil Belediyespor ile Karadenizspor arasında yapılan kura çekimi sonrası Eskil Belediyespor başkanı Mehmet Keskin’den açıklama geldi.
SPOR Haberi
O Kadar Emek Yazı Tura İle Heba Oldu

Eskil Belediyespor ile Karadenizspor arasında yapılan kura çekimi sonrası Eskil Belediyespor başkanı Mehmet Keskin’den açıklama geldi. Keskin açıklamasında,” Şampiyonluğa odaklanmış bir takım, ilk maçında gözünü BAL ligine dikmiş emin adımlarla ilerliyordu. Gruplarını birinci olarak bitirmiş, play off a kalmış ilk maçını oynamış ve 3-1 lik skorla kazanmış ve play off ilk maçında liderlik koltuğuna oturmuştu. Takım inanmış, yönetim inanmış taraftar inanmış bütün ilçe inanmıştı. Artık  BAL LIGI Değil 3. LIG düşünülmeye başlanmıştı. Hazırlıklar 3.lige göre yapılıyordu. 1 milyon tl’lik bütçelerden bahsedilmeye başlamıştı. Taraftar takımına sahip çıkmak adına maddi manevi hiçbir desteğini esirgemiyordu. Corana virüs diye bir bela çıktı. Ligler olduğu gibi tescil dendi. TFF SÜPER LIGI oynandı. 3.ligden ikinci lige yükselme maçları oynandı. Maçlarını oynayanlar hakkıyla şampiyon oldular.  Keşke  bizde maçlarımızı oynasaydık da şampiyon olsaydık. Federasyon çoğu yeri olduğu gibi tescil etti. Bize gelince de kura dediler. Kurada şansın 50 neticede şans Karadenizspora çıktı. Tebrik etmek lazım.  Ama aynı durum Karadenizspor için olsaydı ilk play off maçında Karadeniz daha farklı kazanıp lider olsaydı acaba kura olur muydu.  Bunları Aksaray amatör spor kulüpleri başkanlığına sormak lazım. Bu bizim Karadenizspor’a ikinci masa başı kaybetmemiz . Maalesef takımın , ilçenin, taraftarın , yönetimin, belediye başkanımızın o kadar emeği yazı  tura ile belli oldu. Bu kura hem hukuksal uygun değil, hemde futbola gölge düşürmüştür. Futbol artık ciddiyetini kaybetmiştir. Hiç bir takım bundan sonra mücadele etmenin önemini kavrayamayacak. Çünkü yaptığın tüm mücadele ve emeğin sonucu iki topun içinde kalıyor. Futbol bu kadar basit olmamalı. Kişilerin kafasında yer almamalı. Bugün kaybeden Eskil Belediyespor olmadı. Kaybeden Aksaray sporu oldu. Güven kayboldu, ciddiyet kayboldu. Böyle bir kuranın kabul edilmesi ve tasvip edilmesi akla mantığa kesinlikle uymaz. Ortada bir hak vardı zayi oldu. Allah c.c. bütün bu olanları görendir. Ben Allah'a havale ediyorum.   Bence en büyük kul hakkıdır. Helal etmiyorum. Artık Aksaray amatör kümede futbol oynamak da şahsım adına  istemiyorum. Play off gruplarında 5 de 5 yapsanda bir üst lige çıkacağımıza inanmıyorum. Esmekayaspor ve Karadenizspor’a Bal Liginde başarılar dilerim

Kaynak: (ESKİL GAZETESİ) - ESKİL GAZETESİ Editör: Hacı Özkan
Etiketler: O, Kadar, Emek, Yazı, Tura, İle, Heba, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.