Haber Detayı
11 Kasım 2020 - Çarşamba 19:16 Bu haber 2463 kez okundu
 
Milletvekili Kaşlı Eskil'e askeri birlik konuşlandırılsın
MHP Aksaray Milletvekilimiz Ramazan Kaşlı TBMM Genel Kurulu'nda söz alarak Eskil'e askeri birlik konuşlandırılsın çağrısında bulunda. Kaşlı'nın açıklaması şu şekilde:
AKSARAY Haberi
Milletvekili Kaşlı Eskil'e askeri birlik konuşlandırılsın

"Aksaray'ın ikinci büyük ilçemiz olan Eskil, Aksaray merkezine 60 km uzaklıkta olup Tuz Gölü’ne kıyı sahası bulunmaktadır. Özellikle milli silahlarımızın denemeleri ve atış tatbikatları Tuz Gölü havzasında yapılmaktadır. Ankara’ya 1,5 saat mesafede bulunan Aksaray; konumu itibariyle kuzeyi güneye, doğuyu batıya bağlayan yolların kesişimde yer almakta ve coğrafyanın askeri eğitimin uygun olduğu aşikâr olarak görülmektedir. Diğer taraftan 15 Temmuz hain kalkışma esnasında Ankara şehir merkezinde bulunan askeri birliklerin konumlarının bir tehdit unsuru olduğu açıkça görülmüştür. Bu sebepten dolayı Ankara’da bulunan birliklerden birinin ya da yeni bir askeri birliğin Eskil bölgesine konuşlandırılmasını talep ediyorum."

Kaynak: (ESKİL GAZETESİ) - ESKİL GAZETESİ Editör: Nuri MUTLU
Etiketler: Milletvekili, Kaşlı, Eskil'e, askeri, birlik, konuşlandırılsın,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.