Haber Detayı
11 Şubat 2021 - Perşembe 21:20 Bu haber 7726 kez okundu
 
Millet Bahçesi Çalışmaları Başladı
İlçemize yapılması için Eskil Belediyesi tarafından çalışma başlatılan Millet Bahçesinin geçtiğimiz aylarda ihalesi yapılmıştı.
ESKİL Haberi
Millet Bahçesi Çalışmaları Başladı

 İhaleyi alan firmanın işe başlama süresini tamamlamasının ardından ilk kazma vuruldu. Eskil ilçesi Semt sahası karşısında 20 bin metre kare alan üzerine yapılacak olan Millet Bahçesinin, Eskil'in en önemli eksiği olan mesire alanı eksiğini gidermesi bekleniyor.  İçerisinde yapay gölet, gezinme alanı, spor alanı ve çocuk parkının olduğu çok amaçlı  park alanında araçlar için otopark yeri bulunuyor. Yapılan çalışmayla ilgili değerlendirmede bulunan Eskil Belediye başkanı Necati Belgemen,” İlçemiz vatandaşlarının en büyük beklentilerinden biriside mesire alanıydı. Daha önceden farklı noktaları mesire alanı olarak gösterdik. Fakat Çevre ve Şehircilik Bakanlığı şu anda inşaatın başladığı alanı Millet Bahçesi olarak uygun gördü. Yapılan ihale ve hazırlıkların ardından Allah'ın izniyle çalışma başlatıldı. İnşallah ilçemiz halkının her kesimine hitap eden güzel bir alan olacak. Bunun yanında bu yıl ağaçlandırma çalışmalarımıza ve park yapımlarında devam edeceğiz. İlçemizi yeşillendirmek için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Kaynak: (ESKİL GAZETESİ) - ESKİL GAZETESİ Editör: Nuri MUTLU
Etiketler: Millet, Bahçesi, Çalışmaları, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.