Haber Detayı
10 Ekim 2019 - Perşembe 14:49 Bu haber 6679 kez okundu
 
Lisanslı Depoda TMO Alımları Başladı
TMO , Eşmekaya tesislerinde mısır alımlarına devam başladı
ESKİL Haberi
Lisanslı Depoda TMO Alımları Başladı

Eskil Ziraat Odası başkanlığı, Eşmekaya tesislerinde mısır alımlarının devam ettiğini belirterek, "Mısır alımları lisanslı depolarda devam etmektedir. Mısırını satmak isteyenler veya emanete bırakmak isteyenler için TMO Eşmekaya Kasabasında alım çalışmalarını sürdürüyor. Aynı zamanda ürün satışı da yapılmaktadır. Ürün satıldığı takdirde Stopaj ve nakliye ödenmektedir. Emanete bırakıldığı takdirde 6 ay gibi bir süre ücretsizdir.Bununla ilgili bugün saat 14:00’da Eskil Ziraat Odasında bir toplantı yapılacaktır. " Denildi.

Lisanslı depoculuğa yönelmeliyiz
Eskil Ziraat Odası başkanı İbrahim Kırlı açıklamasında,  Lisanslı depoculuk sisteminin üreticilerin lehine olduğunu belirterek, "Getirdiğimiz ürünler sınıflara ve kaliteye göre ayrılıyor. Nem oranlarına göre değer bulmaktadır. İlçemize yakın bir noktada lisanslı deponun bulunması bölge halkımızın menfaatinedir. Artık çiftçimiz ürününü hasat ettiği gün satmak zorunda kalmayacak.  Bezen nem yüksek olabiliyor düşük olabiliyor, ürünümüz bozulabiliyordu. Şimdi ise bu problemler bu tesis sayesinde ortadan kalkmış oldu. Devletimizin sağlamış olduğu birçok destek ve teşvikler var. Bu sayede onlardan da faydalanıyoruz.  Çiftçilerimizin bunu değerlendirmelerini tavsiye ederim" dedi

Kaynak: (ESKİL GAZETESİ) - ESKİL GAZETESİ Editör: Hilmi YOL
Etiketler: Lisanslı, Depoda, TMO, Alımları, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.