Haber Detayı
07 Kasım 2019 - Perşembe 09:04 Bu haber 4571 kez okundu
 
Köyde Kaybolan Çocuk Tarlada Bulundu
Eskil Güneşli köyünde meydana gelen olayla, kayıp olduğu zannedilen 12 yaşındaki kız çocuğu, yapılan aramalar sonucu mısır tarlasında bulundu. Olay Eskil ilçesi Güneşli köyünde meydana geldi.
AKSARAY Haberi
Köyde Kaybolan Çocuk Tarlada Bulundu

Eskil Güneşli köyünde meydana gelen olayla, kayıp olduğu zannedilen 12 yaşındaki kız çocuğu, yapılan aramalar sonucu mısır tarlasında bulundu. Olay Eskil ilçesi Güneşli köyünde meydana geldi. Eskil ilçesi güneşli köyünde saat 1.30 da çobanlara takılarak koyun otlatmaya  giden 12 yaşındaki küçük Merve D., 1500 dönümlük mısır tarlalarının civarından giderken sürüyü gözden kaçırdı. Endişeye kapılan Merve tekrar yaylaya dönmek istedi.  Yolunu tekrar bulamayan küçük kız güvenli bulduğu için mısır tarlasına sığındı.  Saat 1, 30 civarı kaybolduğu anlaşılan Merve için  jandarmaya bilgi verildi, beraberinde  300 kadar köylüyle mısır tarlaları talan edildi. Ancak  çocuk bulunamayınca  AFAD dan destek istendi. Sahada bulunan AFAD ekibi hava destekli Drone ile yaptıkları taramalardan da sonuç alınamadı. . 

Saatler 18'e geldiğinde havaların kararmaya başladığı endişelerin yoğunlaştığı anda 4 saat süren hummalı araştırmanın sonunda, küçük Merve köylerinden  8 km uzaklıkta  mısır tarlasına sığınmış vaziyette köylüler tarafından  bulundu. Sağlığı yerinde olan Merve D. için sevinç çığlıkları atılırken, AFAD müdürü Cezmi Türkmen sosyal medya hesabından ilk duyuruyu yaptı;  '' Eskil ilçesi güneşli köyünden kayıp ihbarı alınan 12 yaşındaki Merve Dağlı isimli kızımız ekibimiz ve vatandaşlarımızca havadan ve karadan yapılan araması sonucu Mısır tarlasının içinde sağ olarak bulunarak 112 sağlık personellerince yapılan genel muayenesinden sonra ailesine teslim edilmiştir." dedi(bağımsız medya)

Kaynak: (ESKİL GAZETESİ) - ESKİL GAZETESİ Editör: Mustafa YOL
Etiketler: Köyde, Kaybolan, Çocuk, Tarlada, Bulundu,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.