Haber Detayı
20 Ekim 2019 - Pazar 12:24 Bu haber 2208 kez okundu
 
Köy Odamız Eskilder ile K.Bozcamahmutlular Buluşuyor...
Yaptığı güzel işler ile adından söz ettiren Eskil Kültür Eğitim ve Dayanışma Dernegi 3. Yılında kaynaşma programları ile bu dönemde farkli bir konseptle Eskillileri bulusturuyor.
ESKİL Haberi
Köy Odamız Eskilder ile K.Bozcamahmutlular Buluşuyor...

Eskilder tarafından yapılan aciklama şu şekilde...

Gönül ne kahve ister ne kahvehane gönül muhabbet ister köy odaları bahane. 1900 lü yılların kaynaşma noktasıdır köy odaları. Soğuk ve uzun kış gecelerinde köyün tüm insanlarını kaynaştıran köy odalarında sıcak çay ile kardeşlikler demlenmekte, dostluklar pekiştirilmekte, samimiyetlikler artmakta idi. 

Bu anlayışla Eskil Kültür Eğitim ve Dayanışma Derneği olarak hemşerilerimizin geçmişle geleceğini uzun ve soğuk kış günlerinde kaynaşmak ve hasret gidermek için sıcacık dernek binamızda KÖY ODAMIZ ESKİLDER sloganıyla buluşturmayı amaçlamaktayız. 

KÖY ODAMIZ ESKİLDER ile her hafta bir köy halkımızı sıcacık dernek binamızda sıcak çay ve ikramlarımızla buluşturarak kaynaşmaya ve hasret gidermeye davet ediyoruz.

 
 
Kaynak: (ESKİL GAZETESİ) - ESKİL GAZETESİ Editör: Mustafa YOL
Etiketler: Köy, Odamız, Eskilder, ile, K.Bozcamahmutlular, Buluşuyor...,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.