Haber Detayı
16 Temmuz 2020 - Perşembe 23:20 Bu haber 2458 kez okundu
 
Kaymakam Pamuk, Muhtarları Virüsle Mücadele Konusunda Bilgilendirdi
Eskil ilçe kaymakamı Erkut Pamuk, son günlerde ilçede görülmeye başlayan virüs nedeniyle muhtarları vatandaşları bilgilendirmeleri konusunda uyardı.
ESKİL Haberi
Kaymakam Pamuk, Muhtarları Virüsle Mücadele Konusunda Bilgilendirdi

Köy ve mahalle muhtarlarına yazılı mesaj gönderen ilçe kaymakamı Pamuk:,"Değerli muhtarlarım,
ilçemizde son günlerde çok yüksek bir vaka artışı yaşanmaktadır. Bu vaka artışları da düğün,nişan,cenaze,taziye ve Konya’dan gelen akrabalar kaynaklı olduğu görülmektedir. Düğün,nişan,taziyelerimizi lütfen devletimizin belirlediği kurallara uyarak gerçekleştirelim. Sosyal mesafeye,maske kullanmaya ve hijyene önem verdirelim. Şu an ilçemiz için tarımın ve hayvancılığın en hareketli olduğu zamanlar. Vakalar bu şekilde artmaya devam ederse ülkenin bir çok yerinde olan karantina uygulamasını ilçemizin herhangi bir yayla veya köyünde uygulamak zorunda kalmayalım ve kimsenin mağduriyet yaşamasına sebebiyet verdirmeyelim. Kolluk kuvvetlerimiz ellerinden geldiğince denetimlerini yapıyor, hem araçlarla hem de camilerden anonslar geçiliyor ancak her organizasyona polis veya jandarma bulundurma durumumuz maalesef yok ve sizlere vatandaşlarımızı bu konularda uyarmak için büyük görevler düşüyor. Halkımızı mümkün olduğu kadar uyaralım ve durumun ciddiyetini belirtelim. Şimdiden teşekkür ediyorum." dedi.

Kaynak: (ESKİL GAZETESİ) - ESKİL GAZETESİ Editör: Mustafa YOL
Etiketler: Kaymakam, Pamuk,, Muhtarları, Virüsle, Mücadele, Konusunda, Bilgilendirdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.