Haber Detayı
11 Şubat 2021 - Perşembe 21:10 Bu haber 7663 kez okundu
 
Kaymakam Pamuk Çalışmaları İnceledi
ESKİL Haberi
Kaymakam Pamuk Çalışmaları İnceledi

Eskil ilçe kaymakamı Erkut Pamuk, köylerde bulunan ve su şebekeleri için kullanılacak olan güneş enerjisi sistemlerini yerinde inceledi.
Eskil köylerinde vatandaşların su parasını daha az ödemeleri için bir proje başlatılmıştı. Başlatılan proje kapsamında , köylerde bulunan içme suyu şebeke hatlarına su sağlayan depoların çalışması için gerekli elektriği güneş enerjisinden sağlanacaktı.  Köylerimiz de yapımı başlayan projede bir çok köy su şebeke sistemi elektriğini güneş enerjisinden almaya başladı. Hala çalışmaların sürdüğü köyleri ziyaret eden kaymakam Erkut Pamuk, çalışmaları yerinde inceledi. Köy muhtarlarıyla görüşen kaymakam Pamuk, sistemin köy ve köy halkına sağlayacağı katkıyı anlattı.  Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren köy muhtarları,” Köylerimizde güneş enerji paneliyle ilgili bir çalışma başlatıldı. Bundan bu projenin sonunda vatandaşlarımız daha az su parası ödeyecekler. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz. İlçe Kaymakamımızda çalışmaları yakından gözlemledi. Ayrıca köylerimizin sorunları konusunda bilgiler aldı. Kendisine teşekkür ederiz” dediler.

Kaynak: (ESKİL GAZETESİ) - ESKİL GAZETESİ Editör: Hilmi YOL
Etiketler: Kaymakam, Pamuk, Çalışmaları, İnceledi,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.