Haber Detayı
17 Mart 2021 - Çarşamba 15:40 Bu haber 6584 kez okundu
 
Günlerdir Beklenen İhale Yapıldı
Eskil Belediyesi tarafından yatırım için ihaleye çıkarılan arsanın, ihalesi bugün yapıldı.
ESKİL Haberi
Günlerdir Beklenen İhale Yapıldı

Eskil Belediyesi tarafından yatırım için ihaleye çıkarılan arsanın, ihalesi bugün yapıldı.

Eskil Belediyesi meclis salonunda yapılan ihaleye iki firma katıldı. Tüzünler A.Ş. ve Rahman Otomotiv'in kıyasıya yarıştığı ihale sonunda, yatırımlık arsa 2 milyon 250 bin tl' bedelle Rahman Otomotiv'in oldu. İhaleyi sosyal medya hesabından değerlendiren Eskil Belediye başkanı Necati Belgemen açıklamasında," 

Hepinizin bildiği gibi İlçemize yatırımcıları çekmek amacıyla geldiğimiz günden beridir açıklama yapıyoruz. Uzun uğraşlar sonucu Aksaray İline kurulacak olan fabrikanın İlçemize yapılması için gerekli mercilerle mutabık kalmıştık. Bu mutabık sonucu İlçemizde sanayi alanında 20 bin metre kare arsanı bugün ihalesini yaptık. İhalemize iki adet firma katıldı.
Bu süreçte İlçemize fabrika kurulmasını canı gönülden isteyen ve destekleyen siz değerli İlçemiz halkına duyarlılığından dolayı çok teşekkür ediyorum. Bizim amacımız İlçemizin sanayi alanında da gelişmesi. Bu gelişmeye bağlı olarak yeni iş alanlarının oluşmasıdır.
Arsayı alan firma ihale şartnamesinde gerekli şartları yerine getirmezse 2886 sayılı yasaya istinaden gerekli işlemler yapılacaktır.
Allahın izniyle İlçemize yatırımcıyı çekmek için elimizden geleni yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Bu süreçte bütün fedakarlıkları yapmaya hazırız. Bizim gayemiz Belediyemiz ile birlikte Eskil’in gelişmesi ve kalkınmasıdır.
" dedi.
Kaynak: (ESKİL GAZETESİ) - ESKİL GAZETESİ Editör: Hilmi YOL
Etiketler: Günlerdir, Beklenen, İhale, Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.