Haber Detayı
07 Kasım 2019 - Perşembe 09:15 Bu haber 3374 kez okundu
 
Eskilbelediyespor Ana Sponsoru Kırmızı Beyaz Restoran'ın Sahibi Süleyman Altan,
Eskilbelediyespor Ana Sponsoru Kırmızı Beyaz Restoran'ın Sahibi Süleyman Altan, Cumartesi günü Eskilbelediyespor’un Kılıçarslanspor’la oynadığı maçta yaşananlara ilgili açıklamada buludu.
AKSARAY Haberi
Eskilbelediyespor Ana Sponsoru Kırmızı Beyaz Restoran'ın Sahibi Süleyman Altan,

Eskilbelediyespor Ana Sponsoru Kırmızı Beyaz Restoran'ın Sahibi Süleyman Altan, Cumartesi günü Eskilbelediyespor’un Kılıçarslanspor’la oynadığı maçta yaşananlara ilgili açıklamada buludu.

Eskil Belediyespor'a üvey evlat muamelesi yapıldığını öne süren ve aynı zamanda Sağlıkçı olan Altan, rakip takım oyuncunun uçar tekmesiyle yere yığılan Halil İbrahim Kırlı'nın tekme esnasında kalbinin durduğunu ve ölümden döndüğünü ifade etti. Altan'ın açıklaması şu şekilde:

Biraz fazla sinirlenmişiz, ağzımız ve dengemiz bozulmuş.
Peki neden söyleyeyim;
-Yıllar sonra Eskil’in futbol takımına tam yeterli olmasa da sahip çıktı Belediye!
-Bir memleket sevdalısı başkan da (Halil İbrahim Kırlı) gecesini gündüze katmış, çocuğundan, evinden, işinden çaldığı zamanla yarı aç, yarı tok, yarı uykusuz yeri geldiğinde cebinden harcama yaparak bir takım kurmuş ve en iyisi olsun diye uğraşmış ve başarmış da.
Bu takımda sahada bize göre çok daha fazla para harcanan çok önce sahip çıkılmış takımları futbolu ile ezip geçti.
Ve hemen devreye masada kazanma hesapları girdi.
Aslında Eskil’e yıllardır yapılan haksızlık ve üvey evlat muamelesi işin özü.
Peki nasıl bu kadar rahat kendi sahasında bir takıma göstere göstere haksızlık yapabilir tahrik edebilir bir hakem nasıl cesaretli olur bu kadar.
Rakip takımın futbolcusu kendi sahasında bir takımın seyircisine yönetimine küfredecek cesareti nasıl bulur?
Ve daha da ileri gidip savcısı, belediye başkanı, parti ilçe başkanları, il ve belediye meclis üyeleri, muhtarlarının ve onca kalabalık seyircinin ve emniyet görevlilerinin olduğu maçta kulüp başkanımızın göğsüne vuracak cesaret ve haddi nereden bulur?
Ve maçı canlı yayın yapmaya haber yapmaya gelmiş 68 TV neden başkana saldırıldığı anın görüntüsünü yayınlamaz? haber yapmaz ve istendiği halde bize vermez?
Peki bu kadar basit mi her şey?
Mevzu sadece futbol mu?
Ben yanına gittiğimde yerde yatan başkanın kalbi durmuş ve solunumu yoktu? Allah cc korusun ölümden döndü. Çok geçmiş olsun kendisine, bayıldı dendi geçiştirildi.
Az sağlık bilgisi olan herkes çalışan kalbe yapılan sert darbenin buna sebep olacağını bilir.
Onca gencin emeğinin haksız adaletsiz biçimde katledilmesine,
onca yoktan yapılan maddi harcamaların yok edilmesi hiçe sayılmasına,
kendi sahasında yüzlerce seyirci bile bile tahrik edilip çok tehlikeli olayların çıkacağı ortam hazırlanmasına sinirlenmemiz ve ağzımızın bozulması yanlışsa biz bu yanlışımıza razıyız kabul ediyoruz.
Lakin mesele haksızlık ve memleketimiz olunca kimse kusura bakmasın bizden sakinlik ve sessizlik beklemesin.
Ama memleketimizin haklı olduğu konuda haksız gösterilip cezalandırılmasına başta belediye başkanımız, tüm siyasi parti yöneticileri, odalar ve sivil toplum kuruluşları, basın ve bürokrasisi mani olmak zorunda ve sorumluluğundadır.
Eskilin hakkı olunca konu bir olup eskilin gücünü beraberliğini göstermek zorundadır. Bu sadece futbol konusu değil Eskil meselesidir. Konu bugün futbol yarın başka bir şey olur. Herkesin gerekli hassasiyet ve önemi göstereceğinden hiç şüphem yok. Biz de karınca misali madden manen Eskil ve takımının sonuna kadar yanında olacağız.
Eskil sahipsiz değildir. Her ŞEY ESKİL İÇİN.
KAMUOYUNA SAYGI İLE DUYURULUR.

 

Kaynak: (ESKİL GAZETESİ) - ESKİL GAZETESİ Editör: Mustafa YOL
Etiketler: Eskilbelediyespor, Ana, Sponsoru, Kırmızı, Beyaz, Restoran'ın, Sahibi, Süleyman, Altan,,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.