Haber Detayı
02 Ekim 2020 - Cuma 21:38 Bu haber 1727 kez okundu
 
Eskil'de Konut Kiraları Yüzde 25 Arttı
Koronavirüs sürecinden sonra dışarıdan göç almaya başlayan ilçemizde konut sıkıntısı çekilmeye başlandı.
ESKİL Haberi
Eskil'de Konut Kiraları Yüzde 25 Arttı

Konutların az olması nedeniyle, az sayıdaki konutlarda kiralar yüzde 25 oranında artmaya başladı. Kira artışlarına doğalgazın da etkili olduğu söyleniyor. Eskil’e yapılması planlanan ve ihale edilen TOKİ’lerin bile ilçede ki konut sıkıntısını gidermeye yetmeyeceği düşünülüyor.

Tarım ve hayvancılığın gelişmeye başladığı ilçemizde son bir yıldır ciddi  göç başladı. Göçü artmasıyla birlikte özellikle ilçe merkezinde konut sıkıntısı her geçen gün arttı. Konutların azlığını ve doğalgazı fırsat bilen bazı konut sahipleri, kiralara 25 artış yaptı. Konuyla ilgili tepkilerini dile getiren vatandaşlar,” İlçemizde son günlerde konut sıkıntısı artmaya başladı. Mevcutta olan konutların kiraları ise Aksaray ve Konya’yı geçmiş durumda. Doğalgazı olan bir ev Konya’da 1000 tl iken Aksaray’da 750 tl. Aynı durumdaki bir konut Eskil’de ise 1200 tl’ye kadar gidiyor. Zaten onu da bulmak biraz şans işi. Eskil’e yapılacak olan üçüncü etap konutlar bile yetersiz kalacağını düşünüyoruz. Eskil Belediyesi dördüncü etap konutla için bile başvuruda bulunmuş. İnşallah kısa zamanda konut sorunu ortadan kalkar. Çok sayıda dışarıdan gelen kurum çalışanları Aksaray ve Sultanhan’ından ev kiralamaktalar. Hem azlığı hemde fiyatların oldukça yüksek olması Eskil’de yaşamı tercih ettirmiyor. Ev kiraları kontrol edilmeli” diye tepkilerini dile getirdiler

Kaynak: (ESKİL GAZETESİ) - ESKİL GAZETESİ Editör: Mustafa YOL
Etiketler: Eskil'de, Konut, Kiraları, Yüzde, 25, Arttı,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.