Haber Detayı
06 Ağustos 2020 - Perşembe 10:46 Bu haber 3715 kez okundu
 
Eskil'de Düğün Yemekleri ve Cenaze Taziyeleri Yasaklandı
Eskil Kaymakamlığı tarafından muhtarlara gönderilen bildiride, Eskil ve çevresinde düğün yemekleri ve cenaze taziyelerinin durdurulduğu açıklandı
ESKİL Haberi
Eskil'de Düğün Yemekleri ve Cenaze Taziyeleri Yasaklandı

Yapılan açıklamada,"Sayın Muhtarlarım,
Türkiye genelinde Covid-19 (Koronavirüs) vakalarının artması sebebiyle yeni önlemler almaya gerek duyulmuştur. Son dönemlerde Aksaray ve çevresinde özellikle ilçemizde vaka ve temasların yoğunlaştığı tespit edilmiştir.
Eskil kaymakamlığınca alınan tedbirlerde bugünde itibaren Cenaze taziyeleri ve düğün yemekleri yasaklanmıştır. Bizzat Kaymakamın emridir. Bu yasağa uyulmadığı takdirde ilk olarak muhtarlar hakkında daha sonrasında yasağa uymayan kişi hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Durum daha da ciddi bir hal almadan biz önlemimizi alalım hem virüsün yayılmasını engelleyelim hem de vatandaşlarımızı koruyalım. Bu hususta ilk sorumlular muhtarlardır, herhangi bir olumsuz durumda karakola bilgi veriniz. Bugünden itibaren cenaze taziyeleri ve düğün yemekleri yasaklanmıştır. Düğünü olan vatandaşlarımıza da bu hususu bildirelim, biz de devriyelerde kontrollerimizi yapacağız. Bu sürece birlikte dikkat edelim, birlikte engelleyelim virüsü, herkese kolay gelsin iyi günler." denildi.

Kaynak: (ESKİL GAZETESİ) - ESKİL GAZETESİ Editör: Nuri MUTLU
Etiketler: Eskil'de, Düğün, Yemekleri, ve, Cenaze, Taziyeleri, Yasaklandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.