Haber Detayı
02 Temmuz 2020 - Perşembe 09:39 Bu haber 3726 kez okundu
 
Eskil Belediyespor Şampi...
TFF Yönetim Kurulu, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig, ayrıca Spor Toto Bölgesel Amatör Lig'lerinin oynatılmamasına karar verdi.
SPOR Haberi
Eskil Belediyespor Şampi...

TFF’nin yaptığı açıklamanın ardından gözler Aksaray amatör ligine çevrildi. Play Off grubunda lider olan ve play off öncesi gruplarda 39 puanla en çok puanı alan ve  play off grubunda da lider olan Eskil Belediyespor’un Bölgesel Lige çıktığı kesin gözüyle bakılırken, üçüncü bir takımın çıkması durumunda üçüncü takımın kimin olacağı merak konusu. TFF, liglerin tescil formatını nasıl belirleyeceği ileri ki günlerde açıklanacakken Aksaray’ı, Bölgesel Amatör Ligde Eşmekaya-Sultanhanıspor ve Eskil Belediyespor’un temsil edeceğini kesin gözüyle bakılmaya başladı. 

TFF'den yapılan açıklama şöyle;

Türkiye Futbol Federasyonu ile 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği Derneği yönetimi, Riva'da bugün, TFF Başkanı Nihat Özdemir, TFF 1. Başkan Vekili Servet Yardımcı, Başkan Vekili Mehmet Baykan, Yönetim ve İcra Kurulu üyesi Hamit Altıntop ile 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği Derneği Başkanı Volkan Can, yönetim kurulu üyeleri ve kulüp başkanlarının katılımı ile bir toplantı yapmıştır. 

 Toplantıda kulüpler, liglerin oynanmamasını talep ederken, nasıl tescil edileceğini TFF Yönetim Kurulu'na bırakmıştır. Kulüp temsilcileri ile karşılıklı mutabık kalındığı üzere, söz konusu talebi TFF Yönetim Kurulu değerlendirmiş olup, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig, ayrıca Spor Toto Bölgesel Amatör Lig'lerinin oynatılmamasına karar vermiştir. 
TFF'nin liglerin tescil formatı ile ilgili kararı önümüzdeki günlerde açıklanacaktır. 
Kararın kulüplerimiz ve Türk futbolu için hayırlı olmasını dileriz.

Kaynak: (ESKİL GAZETESİ) - ESKİL GAZETESİ Editör: Hacı Özkan
Etiketler: Eskil, Belediyespor, Şampi...,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.