Haber Detayı
08 Ekim 2020 - Perşembe 13:05 Bu haber 15715 kez okundu
 
Eskil Belediyespor Bal Liginde
2019-2020 Aksaray amatör ligi şampiyonu Eskil Belediyespor olarak tescillendi.
SPOR Haberi
Eskil Belediyespor Bal Liginde

 

Sezona büyük umutlarla başlayan Çöl Kartalları, nihayet hedefine ulaştı ve bölgesel lige yükseldi.

Eskil Belediyespor, 2019-2020 sezonuna müthiş bir başlangıç yaparak karşısına çıkan tüm rakipleri yenip ligin ilk devresini kayıpsız geçti. Sezonun ikinci yarısında sadece bir maç kaybederek grubunu lider tamamlayan Eskil ekibi, Play-off grubunda ilk maçında galip gelerek liderlik koltuğunu ilk haftadan almasını bildi. Tüm dünyayı etkisi altına alan korana virüs (covid-19) nedeniyle liglere ara verilmiş ve amatör liglerde kura ile şampiyon belirlemesine gidilmişti. Eskil Belediyespor ile Aksaray Karadenizspor arasında çekilen kura sonucu, Aksaray Karadenizspor kuradan çıkarak Aksaray’ı bölgesel ligde temsil edecek takım olarak belirlendi. Aksaray Karadenizspor’un bölgesel ligi kaldıracak maddi manevi gücü hissetmemesi sonucu Bölgesel ligden çekilme kararı alarak Eskil Belediyespor Bölgesel lige yükselen taraf TFF tarafından tescillendi. 

Başkan Keskin’den Açıklama:

TFF’nin Eskil Belediyespor’un Bölgesel lige yükseldiğini açıklaması sonrası Başkan Mehmet Keskin Açıklamada bulundu.

Sonunda hakkettiğimiz yerdeyiz. Eskil Belediyespor, ligin başlamasıyla Bölgesel Lig’de oynayabilecek. Sezona ciddi yatırım yaparak başladık, oyuncusundan teknik kadrosuna, yöneticisinden taraftarına herkes taşın altına elini koydu ve bu takıma inandı. Sonunda inanları mahcup etmedik ve Bölgsel Lige yükseldik. Bundan sonra bizi daha zor günler bekliyor; Bölgesel Lig, bir profesyonel lig gibi görülür ve müsabakalar da bu şekilde oynanır. Bu sebeple ilçemize Türkiye’nin her yerinden takımlar ve taraftarı gelerek ekonomik açıdan da bir hareketlilik oluşturacak” diyerek konuşmasının devamında destek ve teşekkürle tamamladı.

Artık Bölgesel Ligdeyiz ve takımın maddi açıdan ciddi bir gideri olacak. Belediyemiz gerekli desteği sağlıyor fakat bir yerde yetersiz kalacaktır bu sebeple herkes taşın altına elini koyup takımımızı en iyi şekilde desteklemesi gerekmektedir. İlçemizin adını ve reklamını en iyi şekilde yapmak için el ele verip takımımızı en iyi yere götürelim. Takımımızın Bölgesel Lige yükselmesinde emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ederim” diyerek konuşmasını tamamladı.


 

 

Halil İbrahim Kırlı'dan Açıklama:

2019-2020 Sezonunda Aksaray 1.Amatör küme B grubunu lider bitirmiş ve Play off maçlarının başlaması ile birlikte grup da oynadığımız ilk maç neticesinde Eğitim Sporu 3-1 mağlup ederek iyi bir başlangıç yapmış ve Karadeniz Sporla oynayacağımız ikinci maçın hazırlıklarını yapıyor haldeyken hepimizin bildiği gibi Covid-19 sebebiyle ligler önce ertelenmiş ve sonra da çok uzun bir süre bekleyişin ardından TFF, Aksaray Amatör A ve B guruplarını lider bitiren iki takım arasında kura çekilmesine karar vermişti.

Çekilen kura sonucuda Aksaray Karadeniz Spor Bölgesel Amatör Lige yükselmiş ve bizlerde camia olarak bu durum karşısında oldukça üzülmüş ve hayal kırıklığı yaşamıştık..

Ancak Aksaray Karadeniz Spor'un Bölgesel Amatör Lige katılmama kararını TFF'ye bildirmesi sonucunda TFF, Eskil Belediye Sporumuzun Bölgesel Amatör Lige yükseldiğini bugünki resmi yazısıyla Aksaray ASKF'ye bildirdi.Bu karar neticesinde Eskil Belediye Sporumyz artık Bölgesel Amatör Ligde..

Sezon başında Bölgesel Amatör Ligde oynama hedefine camia olarak kilitlenen Eskil ilçemizin bu hayalini gerçekleştirmek adına elimizden geldiğince,bilgi ve tecrübelerimizi sonuna kadar kullanarak çok zorlu bir mücadele verdik ve Allah'ın izniyle de bu hayalimizi gerçekleştirmiştik olduk.

Bu zorlu süreçte birlikte yürüdüğümüz yolda,başta Eskil Belediye Başkanımız Sayın Necati Belgemen'e, Eskil halkına,takım sponsorlarımıza,yönetim kurulunda görev yapan tüm arkadaşlarımıza,teknik direktörümüz İsa Doğan hocamıza ve futbolcu kadromuzda bulunan her bir futbolcu kardeşimize,Eskilli olmasalarda takımımıza maddi ve manevi tüm desteklerini esirgemeyen çok değerli başkanlarımız Ferit Gemici ve Ali Karakuş kardeşlerimize yürekten teşekkür ediyoruz..

İnşallah yeni sezonda Aksaray'ı ve Eskil ilçemizi en iyi şekilde temsil etmek adına tüm esnaf ve iş adamlarımızı takımımıza destek olmaya ve taşın altına ellerini koymaya davet ediyorum..

Gayret bizden, zafer ALLAH' tan..

Saygılarımla H.ibrahim KIRLI

 

Kaynak: (ESKİL GAZETESİ) - ESKİL GAZETESİ Editör: Hacı Özkan
Etiketler: Eskil, Belediyespor, Bal, Liginde,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.