Haber Detayı
30 Aralık 2019 - Pazartesi 17:02 Bu haber 6915 kez okundu
 
Eskil Belediyesi Uyardı!
Eskil Belediyesi Uyardı!
ESKİL Haberi
Eskil Belediyesi Uyardı!

Saygıdeğer Vatandaşlarımız ;
Belediyemiz içme suyu Şebeke Hattından Her ne suretle olursa olsun izinsiz, Usulsüz, Abonesiz, Kaçak bağlantı yapan Vatandaşlara Belediyemiz tarafından tutanak tutulup cezai işlem uygulanarak Su kesintisi yapılacaktır. Vatandaşlarımızın Su bağlantısı yapmadan önce mutlaka Su Aboneliği işlemlerini Belediyemizde yaptırmaları ve ‘ Su Bağlatma izin belgesi’ni ’ almaları gerekmektedir. Belediyemizden‘Su Bağlatma izin Belgesi ’ almadan Su Bağlantısı yapan Vatandaşlarımıza; bağlantısı tespit edildiği anda Bağlantısı olan Vatandaşa ve Bağlantı İzin Belgesi Olmadan Bağlantıyı Yapan Tesisatçılara Kaçak Su Tutanağı tutularak cezai işlem uygulanacaktır. Hiç bir Tesisatçı Belediyenin izni ve bilgisi olmadan Belediye İçme suyu Şebeke hattına müdahale edemeyecek ve kazı çalışması yapamayacaktır. Belediyemiz Görevlilerince Kaçak Su denetimleri yapılacağından Daha önceden Su Bağlantısı yapmış olan ve Aboneliği Bulunmayan Vatandaşlarımızın En geç 1 Hafta içerisinde Belediyemize müracaat ederek Su Aboneliği işlemlerini ivedilikle yaptırmalara gerekmektedir.
Aboneliği olup ayrıca yer altı suyu kuyusu bulunan Hidrofor ile Su kullanımı yapan Vatandaşlarımızın Su Aboneliklerini Kullanılmasa dahi Su sayaçları takılı olarak, okunabilecek durumda bulundurmaları, Sayaçlarını muhafaza ederek Su Okuma Görevlilerine Her dönemde Su Sayaçlarını gösterip kontrol ettirilerek Son Endekslerini yazdırmak ile sorumludurlar. Hidrofor ile Su kullanıp ayrıca Su Aboneliği bulunan Belediye Suyunu kullanmasalar dahi Abonelerin Su Sayacı Sökülmüş veya Sayacını üzerini açılamayacak şekilde kapatan Sayacının Son Endeksini okutmayan Belediye Suyunu Kullanmıyorum diyerekten Sayaç okuması yaptırmayan Abonelere tutanak tutulup cezai işlem uygulanacaktır. Su Sayaçlarının Kaçağından Arızasından veya Patlağından doğabilecek yüklü miktardaki su tüketimlerinde itirazları değerlendirilmeyecek olup, geriye tahsilat işlemi yapılacaktır. Arızalı ,Bozuk. Su Sayaçlarınızı Belediyemize müracaat ederek eski sayaçlarınızı teslim etmek suretiyle değişim işlemlerini yaptırtalım.
Kıymetli Vatandaşlarım ; Belediyemiz Şebekesinden Su bağlantısı olan Kamusal Bina ve alanlarda ( Mezarlık,Tatlı Su Çeşmesi, Hayrat çeşmesi ,Park ve Bahçeler Okul ,Cami, Sağlık Ocağı ve Lojmanlarında ) Fuzuli akıtılan Suların israfını önlemek için boşa akan çeşmeleri kapatalım.Amacı Dışında kullanmayalım. Amacı Dışında kullanılanlara Para cezası uygulanacak olup Patlak kaçak gibi durumları 185 Arıza ve 0382 411 48 31 Telefon numarasını arayarak bildirelim.

Kaynak: (ESKİL GAZETESİ) - ESKİL GAZETESİ Editör: Nuri MUTLU
Etiketler: Eskil, Belediyesi, Uyardı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.