Haber Detayı
11 Mayıs 2020 - Pazartesi 00:04 Bu haber 2976 kez okundu
 
Eğer İddia Doğruysa, Yonca Ekimi Azalabilir
Koranavirüs salgını ile birlikte gıda fiyatları ile birlikte yem fiyatlarında da ciddi artışlar meydana gelirken, Eskil Ziraat Odası Delegesi Mutlu Yaylası'ndan Ergün Koyuncu yonca alım-satımı yapan esnafların fiyat anlaşmasına gittiği yönünde söylemlerin
ESKİL Haberi
Eğer İddia Doğruysa, Yonca Ekimi Azalabilir

Koranavirüs salgını ile birlikte gıda fiyatları ile birlikte yem fiyatlarında da ciddi artışlar meydana gelirken, Eskil Ziraat Odası Delegesi Mutlu Yaylası'ndan Ergün Koyuncu yonca alım-satımı yapan esnafların fiyat anlaşmasına gittiği yönünde söylemlerin kısa sürede çiftçiye uzun sürede ise söz konusu esnaflara zarar vereceğini belirterek tepkisini dile getirdi.

Koyuncu'nun açıklaması şu şekilde:

"Yonca alım işi ile uğraşan arkadaşlardan bir bölümü yonca fiyatlarını en tabandan almak için toplantılar yapıyorlarmış ucuz fiyata yonca almayı düşünen arkadaşlar en başta siz zarar edersiniz çiftçi kazanamazsa sürer mısır eker. Mısır fiyatı 1400 TL'yi geçti, ayrıca alternatif bir sürü ürün var.
Geçen yıl yonca üreticisinin 4'te 1'i sürdü kaldı 4'te 3'ü.
Bu sene de böyle yaparsanız 3'te 2'si sürer kalır size 3'te 1'i!" diye konuştu.

Kaynak: (ESKİL GAZETESİ) - ESKİL GAZETESİ Editör: Hilmi YOL
Etiketler: Eğer, İddia, Doğruysa,, Yonca, Ekimi, Azalabilir,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.