Haber Detayı
21 Ağustos 2020 - Cuma 23:24 Bu haber 1572 kez okundu
 
Eğer Doğruysa...
Normalleşme öncesi neredeyse durma noktasına gelen Koronavirüs salgını, normalleşme döneminden sonra tekrar hız kazanmaya başladı.
ESKİL Haberi
Eğer Doğruysa...

Normalleşme sürecinden sonra özellikle düğünlerin ve tatillerin başlaması, virüs salgınını tekrar başlattı. Normalleşme öncesi hiçbir vakanın olmadığı ilçemizde, son günlerde vakalarda ciddi artış gözlemlenmeye başladı. Herşeye rağmen vatandaşların tedbirlere uymaması, durumun ciddiyetini daha fazla ortaya koymaya başladı. Bir çok vakanın düğünlerden bulaştığının ortaya çıkmasının ardından ilçe hıfzıssıhha kurulu tarafından çeşitli ön tedbirler alındı.  Vatandaşların çok azının tedbir kurallarına uyduğu öğrenilirken, pozitif vaka olduğunu bildiği hale bir şekilde karantinadan çıkıp sokakta gezen hastaların olduğu iddia ediliyor. Eğer anlatılanlar doğruysa durum gerçekten çok ciddi. 

Aksaray'da Tekrar Kısıtlamalar Getirildi
Salgının tekrar artmaya başladığı Aksaray ve ilçelerinde yeni önlemler alınmaya başladı. Alınan kararlar gereği, tedbirlere uyulması kaydıyla düğün törenlerinin yapılmasına izin verilecek, il genelinde yapılan bütün düğün törenleri 2 saat içinde tamamlanacak. Ayrıca, 65 yaş üstü vatandaşların birinci derece akrabaları hariç diğer düğün törenlerine katılmalarının kısıtlanmasına, gelin ve damat haricinde sahnede oyun oynamasının yasaklanmasına da karar verildi.

Kaynak: (ESKİL GAZETESİ) - ESKİL GAZETESİ Editör: Mustafa YOL
Etiketler: Eğer, Doğruysa...,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.