Haber Detayı
12 Mart 2020 - Perşembe 20:38 Bu haber 6963 kez okundu
 
DEV MARKALAR GENÇ YETENEKLER İLE BULUŞUYOR
"Dev Markalar Genç Yetenekler İle Buluşuyor" projesi ile Mesleki ve teknik eğitim istihdama dönüşüyor.
AKSARAY Haberi
DEV MARKALAR GENÇ YETENEKLER İLE BULUŞUYOR

 Aksaray’da faaliyet gösteren Mercedes Benz Türk A.Ş.de İŞKUR, Mercedes Benz, Şehit Yavuz Çoban Endüstri Meslek Lisesi iş birlikteliğinde; Endüstri Meslek Lisesi son sınıf öğrencileri ve Endüstri Meslek Lisesi mezunları ile üniversite son sınıf öğrencileri, üniversite mezunlarına yönelik olarak geleceğin meslekleri başta olmak üzere işgücü piyasasına ihtiyaç duyduğu ara eleman ihtiyacının teminine yönelik meslek edindirme kursları düzenlenerek gençlerin istihdam edilebilirlikleri ve kalifikasyonu arttırılarak mesleki deneyim ve tecrübe kazanmaları hedeflenmektedir.

Böylelikle Ne İstihdamda Ne Eğitimde olan gençler (NEET) başta olmak üzere genç istihdamına yönelik bu proje ile hedefimiz 18 -24 ile 24 - 35 yaş arası gençlerin istihdamının sağlanmasıdır. Mercedes'te birlikte akıllı fabrikalarda yapay zekânın ve geleceğin mesleklerinin ön plana çıktığı dönemde dijitalleşme ile birlikte işgücü piyasasının ara eleman ihtiyacının karşılanması hedeflenmektedir. Ayrıca ilerleyen dönemde OSB’de faaliyet gösteren firmaların insan kaynakları yöneticileri, işveren temsilcileri ile bir araya gelinerek temininde güçlük çekilen meslekler, ara eleman ihtiyacı ile işgücü piyasasının ihtiyaçları analiz edilecektir.

Bunun yarısına işgücü piyasası araştırma (İPA) sonuçları ve açık iş istatistikleri ile sahada iş ve meslek danışmanlarınca düzenlenecek olan anket çalışmalarıyla da Aksaray’da işgücünün fotoğrafı çekilecek olup bu doğrultuda Aktif işgücü programlarından meslek edindirme kursları (MEK), Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü (MEGİP), işbaşı eğitim programı düzenlenecektir. 2019 yılında genç istihdamında Türkiye 3.’sü olan Aksaray İŞKUR, kırılgan gruplar içerisinde yer alan gençlerin mesleki deneyim ve tecrübe kazanması, girişimci yönlerinin arttırılması, istihdama kazandırılması amacıyla “Dev Markalar Genç Yeteneklerle Buluşuyor.” Projesi kapsamında OSB’de yer alan firmaların insan kaynakları yöneticileri ile bir araya geliyor.

Kaynak: (ESKİL GAZETESİ) - ESKİL GAZETESİ Editör: Nuri MUTLU
Etiketler: DEV, MARKALAR, GENÇ, YETENEKLER, İLE, BULUŞUYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.