Haber Detayı
09 Ekim 2020 - Cuma 20:40 Bu haber 2119 kez okundu
 
‘Demiryolu inşaatı için ödenek ayrılacak mı ?’
Aksaray Milletvekili Ayhan Erel, Ulaştırma ve Altyapı bakanlığına demiryolu yapımı ile ilgili soru önergesi verdi.
AKSARAY Haberi
‘Demiryolu inşaatı için ödenek ayrılacak mı ?’

Aksaray’ı Mersin ve İskenderun’a bağlayacak nitelikte olan Aksaray – Niğde Ulukışla Çakmak istasyonun ihale aşamasına geldiğini ancak ihalesi yapılıp inşaatına başlanılmadığını belirten Erel; “Aksaray ekonomisi için hayati önem taşıyan, projesi tamamlanan ve ihale aşamasına gelen Aksaray Çakmak istasyonunu yatırım planına alarak 2021 yılı bütçesinde ödenek ayırmayı düşünüyor musunuz?” soru önergesinde bulundu. 
Erel; “Bu yıl kısmen hizmete giren yılsonunda da tamamı hizmete girecek olan Ankara- Niğde otoyoluyla birlikte Aksaray’dan geçen araç sayısı yüzde 90’lar civarında azalacaktır. Bu durum Aksaray ekonomisini olumsuz yönde etkileyecektir. İlgili demiryolunun hizmete girmesiyle Aksaray, Mersin ve İskenderun limanlarına ulaşarak Organize sanayide ki yatırımlar üç katına kadar artacaktır.  Aksaray için iş, aş, umut kapısı olan demir yolunun bu anlamda bir an önce hizmete girmesi gerekmektedir” dedi. (Haber Bülteni)

Kaynak: (ESKİL GAZETESİ) - ESKİL GAZETESİ Editör: Mustafa YOL
Etiketler: ‘Demiryolu, inşaatı, için, ödenek, ayrılacak, mı, ?’,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.