Haber Detayı
21 Şubat 2021 - Pazar 22:19 Bu haber 5201 kez okundu
 
Çiftçinin Umutları Yeşerdi
Tüm yurdu etkisi altına alan yoğun kar yağışı ve soğuk hava Eskil'de de etkisini gösterdi.
ESKİL Haberi
Çiftçinin Umutları Yeşerdi

 Şubat ayının ortasına gelmemize rağmen beklenen kış bir türlü gelmemişti. Yağışın az olduğu kış aylarında çiftçiler tarımsal verimlilik nedeniyle tedirgin olmaya başlamıştı. Hafta başından itibaren Meteoroloji Genel Müdürlüğü etkili kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle uyarılarda bulundu. Günlerdir yapılan uyarıların ardından nihayet beklenen bereket hafta başından itibaren etkisini göstermeye başladı.  Pazartesi akşam saatlerinde başlayan kar yağışı ilçemiz ve çevresinde etkili oldu. Çarşamba  gününe kadar süren kar yağışı nedeniyle yer yer kar kalınlığı 20 santimetreyi buldu. Yağan karın ardından soğuk hava etkili oldu.
Kar yağışının başladığı andan itibaren belediye ve özel idare ekipleri yol çalışmalarını aralıksız sürdürdü. Eskil Kaymakamı Erkut Pamuk kapalı yolların açılması için köylerde çalışmalara kendisi katıldı. Yoğun kar yağışı nedeniyle zaman zaman yollarda mahsur kalan araçlara rastlanırken, ilçemiz ve çevresinde her hangi bir üzücü kazaya rastlanılmadı.

Kaynak: (ESKİL GAZETESİ) - ESKİL GAZETESİ Editör: Nuri MUTLU
Etiketler: Çiftçinin, Umutları, Yeşerdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.