Haber Detayı
28 Kasım 2020 - Cumartesi 22:13 Bu haber 2274 kez okundu
 
Çiftçi Tedirgin. Önümüzde ki Beş Gün Yağış Görülmüyor
Nüfusun çoğunluğunun tarım ve hayvancılıkla uğraştığı bölgemizde kış ayları girmesine rağmen henüz yağışların gelmemesi çiftçileri tedirgin etmeye başladı.
ESKİL Haberi
Çiftçi Tedirgin. Önümüzde ki Beş Gün Yağış Görülmüyor

 Meteorolojiden yapılan hava tahmin raporlarına göre, bölgemizde önümüzde ki be gün içerisinde yağış beklenmiyor. Yurdun bir çok noktasında şiddetli yağış ve fırtına beklenirken, bölgemizde yağışsız ve don olayının yaşanacağı bir hafta bekleniyor.

Bölgemizde son kış ayları girmesine rağmen bir türlü yağışların gelmemesiyle birlikte, yer altı sularının da azalması çiftçileri tedirgin ediyor. Bu yıl geçtiğimiz yıla göre daha erken sulamaya başladıklarını ifade eden çiftçiler, eğer bu şekilde giderse ya daha fazla sulama yapacağız suyun bitişini hızlandıracağız, yada az sulama yapıp ürün rekoltesinde düşüş olacak. Durum gerçekten ciddi. İnşallah rabbim beklediğimiz yağışları gönderir, yoksa durum ciddi “ dediler.

Kaynak: (ESKİL GAZETESİ) - ESKİL GAZETESİ Editör: Hilmi YOL
Etiketler: Çiftçi, Tedirgin., Önümüzde, ki, Beş, Gün, Yağış, Görülmüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.