Haber Detayı
17 Ekim 2019 - Perşembe 16:02 Bu haber 3874 kez okundu
 
Çiftçi Pancardan Soğudu
Fabrikanın Politikası, Farklı Ürünlerde Kazancın Artması ve...
ESKİL Haberi
Çiftçi Pancardan Soğudu

Konya Aksaray ovasında  yeralan Eskil bölgesinin en önemli tarım ürünlerinden olan şeker pancarı üretiminde gelecek yıl ciddi düşüş olması bekleniyor. İlçemizin en önemli tarım ürünlerinden olan ve 2000 li yıllarda çiftçilerimize ciddi kazançlar sağlayan Şeker Pancarı üretiminde, son yıllarda ciddi düşüşler ortaya çıkmaya başladı... 

İlçemizin en önemli tarım ürünlerinden olan ve 2000 li yıllarda çiftçilerimize ciddi kazançlar sağlayan Şeker Pancarı üretiminde, son yıllarda ciddi düşüşler ortaya çıkmaya başladı. Konuyla ilgili gazetemize açıklamada bulunan Eskil Ziraat Odası başkanı İbrahim Kırlı,” İlçemizde bir zamanlar en çok ekilen ve kazanç sağlayan ürünlerin başında gelen şekerpancarı üretiminde son yıllarda düşüş meydana gelmeye başladı. Bunların başında fabrikanın çiftçilere uyguladı yanlış tarım politikası ve ardından diğer ürünlerde ki kazancın artması geliyor. Çiftçilerimizin pancar hasat döneminde ki pancar tesliminde, küsbe alımında ciddi sıkıntılar çekmektedir. Buda çiftçinin pancardan soğumasına neden olmaktadır. Şu an itibariyle görünen  o ki, gelecek yıl şekerpancarında ciddi düşüş meydana gelecek Çiftçiler şartları daha kolay, daha fazla kazanç sağlayan ürünlere yönelmeye başlamış durumdalar,” dedi.

Kaynak: (ESKİL GAZETESİ) - ESKİL GAZETESİ Editör: Mustafa YOL
Etiketler: Çiftçi, Pancardan, Soğudu,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.