Haber Detayı
05 Haziran 2020 - Cuma 22:21 Bu haber 1517 kez okundu
 
CHP Milletvekili Gürer, Eskil’de Zarar Gören Araziyi İnceledi
Haftabaşı Eskil’de yaşanan dolu felaketinin ardından, Cumhuriyet Halk Partisi Niğde milletvekili Ömer Fethi Gürer ve Aksaray İl Başkanı Ali Abbas Ertürk, Eskil’de incelemelerde bulundu.
ESKİL Haberi
CHP Milletvekili Gürer, Eskil’de Zarar Gören Araziyi İnceledi

Cumhuriyet Halk Parti heyeti ilk önce CHP Eskil ilçe binasını ziyaret etti.  Burada CHP ilçe başkanı Ali Güç ve  partililerle görüşen Niğde milletvekili Gürer ve beraberinde ki heyet, Eskil Ziraat Odası Başkanlığını ziyaret etti. Oda başkanı İbrahim Kırlı  ile  görüşen heyet, başkan Kırlı’dan yaşanan dolu felaketiyle ilgili bilgiler aldılar.

Dolu felaketinin yaşandığı bölgeyi gezen Cumhuriyet Halk Parti Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer ve beraberindeki heyet, Eskilli çiftçilerin yaralarının sarılması için ivedilikle ve özveriyle çalışacaklarını dile getirdiler. Heyet yapılan incelemelerin ardından Eskil’den ayrıldı.

Ziyaretten sonra sosyal medya hesabından açıklama yapan CHP ilçe başkanı Ali Güç ,”Niğde milletvekilimiz sayın Ömer Fethi Gürer, İl Başkanımız sayın Ali Abbas Ertürk, Eskil’de doludan zarar gören ekili alanlarda incelemede bulunarak, mağdur olan çiftçilerimizi dinlediler. Konuyu meclise ve yetkili mercilere taşımak için çalışma başlattılar. Vekilimize Türkiye’nin vekili olmanın gerekliliğinin ne olduğunu Aksaraylı hemşerilerimize gösterdiği için teşekkür ederim” dedi.

CHP Aksaray il başkanı Ertürksosyal medya hesabından yaptığı açıklamasına ,” Bugün Niğde Milletvekilimiz Ömer Fethi Gürer, Tarımdan sorumlu İl Başkan yardımımız Fatih Solak, Eskil ilçe Başkanımız Ali Güç, İl Başkan yardımcılarımız Nazife Aslan Küçük, Yasemin Turan Özdemir ve Ahmet Altıntop ile birlikte Eskil ilçemizde doludan zarar gören köylerimizi ve Eskil Ziraat Odası Başkanı İbrahim Kırlı’yı ziyaret ederek hasarla ilgili bilgi aldık.

Cumhuriyet Halk Partisi olarak mağdur olan çiftçilerimizin mağduriyetinin giderilmesi için yetkililere çağrı yapıyoruz, konunun takipçisi olacağız.

Hasar bölgesine ziyaret yapan ilk milletvekili olan milletimizin dert ortağı olan Ömer Fethi Gürer vekilime hemşehrilerim adına teşekkür ediyorum, Eskil’li çiftçilerimize geçmiş olsun diliyorum

Kaynak: (ESKİL GAZETESİ) - ESKİL GAZETESİ Editör: Mustafa YOL
Etiketler: CHP, Milletvekili, Gürer,, Eskil’de, Zarar, Gören, Araziyi, İnceledi,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.