Haber Detayı
22 Ocak 2020 - Çarşamba 13:39 Bu haber 13295 kez okundu
 
CHP Hazine Arazileri İçin Harekete Geçti
Cumhuriyet Halk Partisi Aksaray İl başkanlığı ve Eskil ilçe başkanlığı harekete geçerek hazine arazilerinin çözümü için çalışma başlattı.
TARIM Haberi
CHP Hazine Arazileri İçin Harekete Geçti

Cumhuriyet Halk Partisi Aksaray İl başkanlığı ve Eskil ilçe başkanlığı harekete geçerek hazine arazilerinin çözümü için çalışma başlattı.Daha önce Eskil’den toplanan imzalarla birlikte, CHP  Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer TBMM önerge sundu.  Cumhuriyet Halk Partisi il başkanı Ramazan Koçak açıklamasında ,”Eskil ilçemizde ikamet eden ve geçimlerini sadece hazine arazilerini tarımsal amaçla kullanıp, çiftçilik yaparak sağlayan vatandaşlarımız, 2018 yılında Eskil ilçemizde uygulanan toplulaştırma sonrasında kullandıkları hazine arazilerinin yeni sahiplerine tescil edilmesinden dolayı buralarda hem ekim-dikim yapamamakta hem de bu araziler artık hazineye ait olmadığından 4706 Sayılı Kanunun 4. Maddesi 12. Fıkrası kapsamında satın alma yoluna gidememektedirler. Bu konuda yaşadıkları mağduriyetin giderilmesi için toplulaştırma sonrasında tescil edilen yeni hazine arazilerinin ihaleye çıkartılıp 50 indirimli satıştan yararlandırılacak şekilde gerekli yasal düzenlemelerin yapılmasını talep etmektedirler. Vatandaşlarımızın yaşamış olduğu sıkıntı ve taleplerini içeren ortak dilekçelerini Niğde Milletvekilimiz Sn. Ömer Fethi GÜRER’e bildirdim. Vekilimiz vatandaşlarımızın bu konuda yaşamış oldukları sıkıntıları paylaşarak Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat KURUM’a yazılı soru önergesi verdi. Bakanlığın soru önergemize vermiş olduğu cevapta; üzülerek görüyoruz ki, söz konusu sorunun çözümüne dair herhangi bir ifadeye yer vermemesi ile beraber sadece mevcut durumdaki yasaları işaret etmesi de bu sorun ile alakalı herhangi bir çalışmalarının olmayacağı anlamını taşımaktadır. Bizler Cumhuriyet Halk Partisi olarak vatandaşlarımızı özenle dinlemeye, taleplerini yüksek sesle dillendirmeye ve takipçisi olmaya devam edeceğiz. “ dedi

Kaynak: (ESKİL GAZETESİ) - ESKİL GAZETESİ Editör: Hilmi YOL
Etiketler: CHP, Hazine, Arazileri, İçin, Harekete, Geçti,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.