Haber Detayı
28 Kasım 2020 - Cumartesi 22:11 Bu haber 3054 kez okundu
 
Belgemen Sadece Ekilin Alanlara Müdahale Ediyoruz
Mera işgalleriyle mücadele eden Eskil Belediyesi meralara yapılan evler için çalışma yapmanın zor olduğuna dikkat çekti.
ESKİL Haberi
Belgemen Sadece Ekilin Alanlara Müdahale Ediyoruz

Mera alanlarının ekimine karşı mücadele başlatan Eskil Belediyesi’nin, meralarda ki ev ve mandıralara karşı müdahalede bulunup bulunmayacağı merak konusu oldu. Bir çok kişinin sosyal medyada konuyu dile getirmesinin ardından Eskil Belediye başkanı Necati Belgemen bir açıklama yaptı. Başkan Belgemen açıklamasında, “ Yaylaların yakınlarında bulunan ve hayvanların otlak alanı olan meralara karşı mücadelemiz tüm hızıyla deva ediyor. Bir çok vatandaşımız meralarda ki evlerin durumunu soruyor. Eskil merkezde dahil olmak üzere tüm yayla ve köylerde meralara yapılmış evler ve mandıralar var. Bu sorunu çözebilmek ve bunu ortadan kaldırmak mümkün değil. Kimisi yıllar önce evini yapmış. Buralara müdahale edebilmemiz mümkün değil. Eğer Şu anda yapılmış ve içinde vatandaşın oturduğu evlere müdahale edecek olursak, hepsine müdahale etmemiz gerekir. Yalnız bazı vatandaşlar oldukça çok geniş alanı bahçe duvarıyla çevirmişler. Bunu tür çevirenlere mahkeme kararıyla müdahale edilecektir. Ayrıca bundan sonra meralara yapılacak evlere müsaade etmeyeceğiz” dedi.

Kaynak: (ESKİL GAZETESİ) - ESKİL GAZETESİ Editör: Nuri MUTLU
Etiketler: Belgemen, Sadece, Ekilin, Alanlara, Müdahale, Ediyoruz,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.