Haber Detayı
27 Ocak 2020 - Pazartesi 16:34 Bu haber 12091 kez okundu
 
Başkan Belgemen Kaçak Suya İzin Yok
Eskil Belediye başkanı Necati Belgemen Kaçak Suyla Mücadeleye Devam Ediyor.
ESKİL Haberi
Başkan Belgemen Kaçak Suya İzin Yok

Başkan Belgemen kaçak suyla il
g
i
li yaptığı açıklamasında, Kıymetli hemşerilerim;
Hepinizin de bildiği gibi 2-3 sefer ilan ettik, Belediyemizce su borcu olanları duyurduk. Bir kısmı getirdi borçlarını yatırdı veya taksit yaptırdı. Ama bir kısmı hiç uğramadı. Bu su kullanımının ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Kaçak olarak kullandığımız bu sularla abdest aldığımızı, günlük yaşantımızda kullandığımızı, hayvanlarımıza içirdiğimizde ne gibi dinen sakıncası olduğunu hepimiz biliyoruz.
Şimdi sizlere sesleniyorum, borcunu düzenli olarak ödeyen vatandaşlar haklı olarak sitem ediyorlar, haklılarda. Bizim uyarımızı dikkate alarak veya Allah korkusuyla Belediyeye olan su borcunu ödeyen vatandaşlarımızdan Allah razı olsun.
Hiç kimse kusura bakmasın bu paralar yetimin, öksüzün, yoksulun ve tüm 82 milyonun hakkı.
Suyu kaçak olarak kullanan vatandaşlar hepsi kendini biliyordur. Bu suyu kaçak kullandığınız halde işiniz rast gidiyormu, aile hayatınız, huzurunuz yerinde mi , bir kıyaslama yapın kendi kendinizle.

Belediye ekiplerimizce günde aşağı yukarı 8-10 kişi kaçak olarak su kullandığı tespit ediliyor. Siz bence bir an evvel gelin abonenizi olun veya belediyemize olan borcunuzu ödeyin. Biz borçlular veya kaçak su kullananları ilan etmeden borçlarınızı ödeyin ve abone olun.
Belediye Encümenliğimizce bir karar alarak 5000-TL üzerinde su borcu olan vatandaşlarımızın suyunu kapatacağız. Zaten bu vatandaşlarımızın çoğunluğu şuan itibariyle icralık , üzerinde kayıtlı taşınır veya taşınmaz varsa hepsine icra konmuş durumda .
Ayrıca kaçak olarak su kullanan veya su borcunu ödemediği için gerekli cezaları alan hiç kimse tarafımıza gelip bu konuda istekte bulunmasın.
İlk etapta 5000-TL üzerindeki borçlulardan başlayacak olan bu uygulamamız daha sonra 5000-TL altında borcu olan vatandaşlarımıza da uygulanacak.
 
 
 
 
Kaynak: (ESKİL GAZETESİ) - ESKİL GAZETESİ Editör: Hilmi YOL
Etiketler: Başkan, Belgemen, Kaçak, Suya, İzin, Yok,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.