Haber Detayı
13 Ocak 2021 - Çarşamba 21:40 Bu haber 1122 kez okundu
 
Başkan Belgemen'den Esnafa Destek
Koronavirüs salgını tedbirleri nedeniyle bir çok esnaf zor günler geçiriyor.
ESKİL Haberi
Başkan Belgemen'den Esnafa Destek

Berberinden, lokantasına, servisçiden, çaycısına bir çok sektörde ki esnaflar ekonomik sıkıntı içerisinde. Eskil deki esnafların durumunu gören Eskil Belediye başkanı zorda kalan esnaflar için destek yapma kararı aldı.
Konuyla ilgili açıklama yapan başkan Necati Belgemen,”Belediyemizce Covid-19 mağduru esnafımıza nakdi destek yapılacak. 
Son yılların en büyük küresel sağlık sorunu olan Covid-19 salgını sürecinde halk sağlığını korumak adına birçok çalışmaya imza attık. Salgının vatandaşlar üzerinde oluşturduğu ekonomik olumsuzlukların önüne geçmek için Devletimizce esnaflarımıza yönelik destek paketleri açıklandı. Bir çok esnafımızda bu desteklerden faydalandı. Biz de elimizi taşın altına koyarak işyerleri kapanan esnaflarımıza nakdi destekte bulunmak istedik.
İçişleri Bakanlığı tarafından gönderilen genelge ile kapatılan kahvehane, kıraathane, çay ocağı, okul kantini, kafe,kafeterya,lokanta ve berber işleten esnaflar yararlanabilecek.
Destek paketinden yararlanmak isteyen esnaflarımızın Belediyemiz Zabıta Amirliğine gelerek başvurularını bizzat yapabilecek.
Başvuru yapacak kişinin başvuru esnasında Belediye Zabıta Amirliğine vergi levhası fotokopisini, kimlik fotokopisini ve banka hesabı veya iban numarasını gösteren belgeyi ibraz etmeleri gerekiyor.
Pandemi sürecinde toplum olarak zor günler geçiriyoruz. Bu süreçte vatandaşlarımızın sağlığını korumak ve salgının yayılımını azaltmak adına maske dağıtımından dezenfekte çalışmalarına kadar birçok çalışma gerçekleştirdik. Bu süreçte ekonomik olarak olumsuz etkilenen esnaflarımız oldu. Salgının ekonomik olumsuzluklarını ortadan kaldırmak ve esnaflarımızı bir nebze olsun rahatlatmak 

Kaynak: (ESKİL GAZETESİ) - ESKİL GAZETESİ Editör: Sevgi YOL
Etiketler: Başkan, Belgemen'den, Esnafa, Destek,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.