Haber Detayı
25 Kasım 2019 - Pazartesi 09:25 Bu haber 3780 kez okundu
 
Allah Aşkına Bir Kapalı Halı Saha
Eskil’de kapalı halı sahanın olmaması tepkilere neden oluyor.
ESKİL Haberi
Allah Aşkına Bir  Kapalı Halı Saha

Eskil’de kapalı halı sahanın olmaması tepkilere neden oluyor.

Aksaray’ın en büyük ilçelerinden biri olan Eskil’de, kapalı halı sahanın yokluğu derinden hissediliyor. Spora düşkünlüğü ile bilinen Eskil’de futbol oynamak isteyen vatandaşlar, Eşmekaya, Sultanhanı ya da Aksaray’a gitmek durumunda kalıyor. Yıllardır ödeneğin çıktığını ve en kısa zamanda kapatılacağı söylenen Eskil’deki mevcut halı sahanın halen açık ve küçük olması tepki ile karşılanıyor. Belediye Başkanı Necati Belgemen’in spora verdiği destek herkes tarafından bilinirken halı sahanın da kapatılması konusunda girişimde bulunacağı bekleniyor.

Gençlerden açıklama:

Bizler haftada 2 ya da 3 kez maç yapıyoruz. Eskil’deki halı saha küçük, açık ve aydınlatması yetersiz olduğu için Eşmekaya’ya gidiyoruz. Koskoca bir ilçede kapalı hala yokken kasabada olması gerçekten düşündürücü. Havalar iyiyken bir şekilde gidiyoruz fakat karlı, yağmurlu ve sisli havalarda giderken çok zorluk çekiyoruz. Yetkililerden ricamız, Allah aşkına Eskil’e bir kapalı halı saha yapsın” diyerek Eskil’in büyük ayıbı olan kapalı halı eksikliğini dile getirdiler.

Kaynak: (ESKİL GAZETESİ) - ESKİL GAZETESİ Editör: Mustafa YOL
Etiketler: Allah, Aşkına, Bir, , Kapalı, Halı, Saha,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.