Haber Detayı
07 Mayıs 2020 - Perşembe 10:03 Bu haber 2499 kez okundu
 
Ali Mutlu, “Teşkilat Olarak Sonuna Kadar Necati Başkan’ımızın Yanındayız”
Son günlerde Eskil’in gündemine oturan ve Gölbez Yaylası’nda bir vatandaş tarafından meraya yapılan inşaatın belediye ekiplerince durdurulmasına ilişkin AK Parti Eskil İlçe Başkanı Ali Mutlu açıklama yaptı.
ESKİL Haberi
Ali Mutlu, “Teşkilat Olarak Sonuna Kadar Necati Başkan’ımızın Yanındayız”

Mutlu, “Eskil’in yaylalarının imar sorununun çözümü için yol kat ettiklerini ifade ederken, Eskil Belediye Başkanı Necati Belgemen’in arkasındayız.” Dedi.

Mutlu’nun açıklaması şu şekilde:

"Değerli Hemşehrilerim,

Sosyal medyada bazı şahıslar çektikleri videolarla, kendilerinden utanarak durumdan istifade siyasi rant devşirme amacıyla manipülasyon, gerçek dışı algılarla halkımızı yanlış ve eksik bilgilendirmek üzere açıklama yaparak Belediye Başkanımızı hedef göstermektedirler. Gerekli açıklamayı Belediye başkanımız yaptı, şahsım ve teşkilatım olarak sonuna kadar belediye başkanımızın yanında olduğumuzu öncelikle beyan etmek isterim.
Bu şahıslar Belediye başkanımıza ve partimize karşı siyaset yapma sevdasından vazgeçmeyen bir yol izliyor. Bu nasıl bir siyasettir, bu nasıl bir Necati Belgemen, bu nasıl bir AK Parti düşmanlığıdır. Biz anlayamıyoruz. Eskil halkı da anlamıyor. Ama anladığımız bir gerçek var ki, o da (Bizlerin; Teşkilatın, belediye başkanının il genel ve belediye meclis üyelerinin STK ların bir ve beraberler hareket etmesi) Bunların hazımsızlığın başlarına vurduğu gerçeğini ortaya koyuyor.
Gün geçmiyor ki, birileri gündem olmak için veya birilerini gündeme getirmek için açıklama yapmasınlar. Herkes fıtratının gereğini yapacak bununda farkındayız. İşin açığı ilçemizde attığımız temeller ve açacağımız tesislerin heyecanı ve şevki bizi bu tartışmalardan çok daha fazla ilgilendiriyor.
Geçtiğimiz gün açıklamasında mera konusuna çözüm üretme temennisi ve hassasiyeti içinde bulunan ve Cumhur ittifakına Yakışır şekilde konuları ele aldığına inandığım MHP ilçe başkanımıza teşekkür etmek istiyorum. İlçemizin sorunları hepimizin sorunu Allah Razı olsun.

İlçemizin Sorunları noktasında samimiyetle mücadele ettiğimizi ve bu sorunları Çözecek olan Yine AK Parti olduğunu, yine önceden olduğu gibi Belediye Başkanımız Necati Belgemen olacağını belirmek isterim.
İlçemizin yıllardır en büyük ve en önemli sorunu 60 yıl 80 yıl önce mera üzerine kurulmuş yaylalarımızın mahallerimizin imarı, tabi bu arada soracaksınız 18 yıl iktidardasınız 13 yıldır belediye AK Partide niye hala çözmediniz anlatayım; malumunuzdur belediyemiz örnek vereyim sadece Gölbez Yaylamızla ilgili imar çalışmasını başlattığında sadece bu yaylamızın otlakiye bedeli olarak en az 1 Milyon TL para yatırılması gerekiyor 86 yaylamızı hesapladığımızda bu miktar 200 Milyonu buluyor ki bu meblağları belediyemiz başka hiç bir hizmet yapmasa, memur ve çalışanlara parasını ödemese bile 10 yılda anca öder, Haliyle gelen belediye başkanlarımızda bunun için yaylalarımızın ve mahallelerimizin imarı ile ilgili bir çalışma yapamadı. Hükümetimizin Toplulaştırma kararı ilçemiz için çok büyük bir avantaj sağladı. Toplulaştıma sayesinde Maliye hazinelerini yaylalarımızın işgalli konumlarına getirerek bu konuyu çözme noktasında hızlı bir ivme kat ettik. Belediyemiz İller Bankasına yaylalarımızın ve mahallelerimizin imarı yapılması için müraacatta bulundu ve İller Bankası da 3 etapta yaylalarımız ve mahallelerimizin imarının yapılması ve hali hazırların projelendirilmesi için ihaleyi yaptı. Her şey hazır ihale yapıldı 6 aydır sadece Toplulaştırmanın dosyayı kapatıp ilçemizden çıkması bekleniyor, bununla birlikte tahmini bir yıl içerisinde tüm yayla ve mahallerimizin imarı inşallah bitmiş olacak ve belediyemizin kasasında para çıkmayacak. Yaylalarda yaşayan vatandaşlarımız iktidara geldiğimiz 2002'den bu yana ilçemizin tarım ve hayvancılıkta kat ettiği ivmeye ilave olarak hükumetimizin hayvancılığa verdiği hibe ve desteklerden daha fazla faydanacak inşallah.
Bizler AK Parti Ailesi olarak Allah’ın izniyle aziz milletimizle yolumuza yürümeye devam edeceğiz ve Bizi kör bir kuyuya çekmek isteyenlere inat;
Aydınlık yarınların devamı için Bu millete hizmet etmekten vazgeçmeyecek,
Kardeşliği, Paylaşmayı, Dayanışmayı ilçemizde yaşatmaya devam edeceğiz..."

Kaynak: (ESKİL GAZETESİ) - ESKİL GAZETESİ Editör: Mustafa YOL
Etiketler: Ali, Mutlu,, “Teşkilat, Olarak, Sonuna, Kadar, Necati, Başkan’ımızın, Yanındayız”,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.