Haber Detayı
20 Kasım 2020 - Cuma 20:27 Bu haber 2024 kez okundu
 
Aksaray'dan Spor Bakanına Ziyaret
Aksaray’da Spor altyapısı güçleniyor
AKSARAY Haberi
Aksaray'dan Spor Bakanına Ziyaret

-Spor yatırımları 2021 yılı bütçesine dâhil edilecek

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, AK Parti Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu Belediye Başkanı Evren Dinçer, AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, ilçe ve belde belediye başkanlarından oluşan Aksaray heyeti Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nu ziyaret etti.

Bakan Kasapoğlu’nun başkanlığında bakanlık bürokratlarının da katıldığı toplantıda Aksaray’ın spor altyapısının güçlendirilmesi için devam eden yatırımlar ile ihtiyaç duyulan yeni spor yatırımları değerlendirildi.

AK Parti Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu toplantının Aksaray için çok verimli geçtiğini bildirdi.

Milletvekili Aydoğdu yaptığı açıklamada toplantıda Gençlik ve Spor Bakanlığı çalışma sahasına giren konuların etraflıca görüşülerek eksik ve ihtiyaçların değerlendirildiğini söyledi.

-Spor yatırımları değerlendirildi, spor tesisleri iyileştirilecek ek spor tesisleri yapılacak

İstişaresi yapılan pek çok konuda da olumlu gelişmelerin önümüzdeki günlerde görüleceğini kaydeden Milletvekili Cengiz Aydoğdu, “Valimiz Hamza Aydoğdu, Belediye Başkanımız Evren Dinçer, AK Parti İl Başkanımız Hüseyin Altınsoy, ilçe ve belde belediye başkanlarımız ile birlikte Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nu makamında ziyaret ettik. Aksaray’ımız için oldukça verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Sayın Bakanımızın başkanlık ettiği ve bakanlık bürokratlarının da katılım sağladığı toplantıda ilimizin genç nüfusunun potansiyelini kendilerine ifade etmemiz üzerine spor tesislerimizin iyileştirilmesi ve ek spor tesisleri yapılması noktasında bakanımızın konuya sıcak bakması bizim açımızdan memnun edici bir gelişme oldu.” dedi.

Kent merkezi ile ilçeler ve beldelerde Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılan yatırımlarında toplantıda son durumu hakkında bilgiler verilerek değerlendirildiğini kaydeden Milletvekili Aydoğdu; “Yapılan yatırımların iyileştirilmesi yönündeki taleplerimizi sayın bakanımıza ilettik. Ayrıca gençlik ve spor yatırımları alanında ilimizin ihtiyaç duyduğu konuları kendilerine aktardık. Her bir belediye başkanımızın söz alarak ilçe ve beldelerimizin ihtiyaçlarını ve beklentilerini dile getirdi. ‘dedi.

-Spor yatırımları 2021 bütçesine dâhil edilecek

Aksaray’da mevcut statların iyileştirilmesi, tüm ilçelere halı saha yapılması, ihtiyaç olan mahallerimize spor aletlerinin yerleştirilmesi, gençlik merkezlerinin sayılarının artırılması, Dağılgan Spor Kompleksine sentetik saha yapılması, okul bahçelerinin spor alanlarına çevrilmesi, şehir genelindeki spor alt yapısının güçlendirilmesi ve 100 adet basketbol potası gönderilmesi gibi konuların devletin imkânları doğrultusunda 2021 yılı bütçesi içerisine dâhil edilmesi noktasında ilerleme sağlandığın aktaran Aydoğdu;

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu ve Belediye Başkanı Evren Dinçer’in Aksaray’da gençlere yönelik yürütülen çalışmalarla ilgili Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na bilgi verdiği toplantıda; Aksaray’da Spor Fabrikası adıyla yapımı süren Spor Tesisimizin inşaatının hızlandırılarak bir an evvel tamamlanıp hizmete açılması konusunda da mutabık kalındığını aktaran Milletvekili Aydoğdu; “ Bu noktada Gençlik ve Spor Bakanlığı için Aksaray açısından 2021 yılının verimli bir yıl olacağını düşünüyoruz. Bakanımıza ilimize göstermiş olduğu yakın ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ediyoruz. Heyetimizin davetini kırmayan ve en kısa zamanda geleceğini ifade eden Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nu ilimize bekliyoruz.” dedi.

Kaynak: (ESKİL GAZETESİ) - ESKİL GAZETESİ Editör: Mustafa YOL
Etiketler: Aksaray'dan, Spor, Bakanına, Ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.