Haber Detayı
29 Kasım 2019 - Cuma 13:48 Bu haber 5900 kez okundu
 
Aksaray'da İlk Geçen Belediye Oldu
Eskil Belediyesi Ülkemizde kullanılmaya başlayan e-belediye sistemine geçti
ESKİL Haberi
Aksaray'da İlk Geçen Belediye Oldu

İçişleri Bakanlığı Bilgi İşlem Daire Başkanı Osman Hacıbektaşoğlu, Türkiye'deki bütün belediyelerin 2019 yılı içerisinde e-Belediye Bilgi Sistemi'ne dahil edileceğini bildirmişti.

İçişleri Bakanlığı'nca uygulamaya konulan, Türkiye'deki tüm belediyelerin tek veri tabanında ortak bir sistem altında standart bir yazılım ile çalışmasını sağlayacak, belediyelerin mevzuatla kendilerine verilen görev ve hizmetlerin yürütülmesi ile vatandaşlar tarafından yapılan başvuruların sonuçlandırılması amacıyla her türlü idari iş ve işlemin yürütüleceği "e-Belediye Bilgi Sistemi" Eskil Belediyesi tarafından kullanılmaya başlandı. Aksaray'da ilk olarak Eskil Belediyesi tarafından kullanılan sistem sayesinde, vatandaşların işlemlerinin ve belediyenin yazışmalarının daha kısa zamanda sonuçlanması bekleniyor. Eskil Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğünden yapılan açıklamada, ayrıca belediyeye yapılacak olan ödemelerin onlıne olarak yapılabilmesi için protokolün imzalandığı ve şu anda deneme aşamasında olduğu, en kısa sürede vatandaşların hizmetine sunulacağı ifade edildi.

Kaynak: (ESKİL GAZETESİ) - ESKİL GAZETESİ Editör: Hilmi YOL
Etiketler: Aksaray'da, İlk, Geçen, Belediye, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.