Haber Detayı
19 Aralık 2019 - Perşembe 09:40 Bu haber 11275 kez okundu
 
GENEL Haberi

2020 yılına sayılı günler kala kimlik kartı, pasaport ve ehliyet yenilemesi yapacak vatandaşlar Nüfus Müdürlüklerine akın ediyor. Sürenin 2020 yılında sona ereceği bilgisinin yayılması vatandaşları telaşlandırdı. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü yenileme ile ilgili duyuru yayımladı. Peki, kimlik, pasaport ve ehliyet yenileme süresi doldu mu?

Kimlik, pasaport ve ehliyet yenileme işlemleri devam ediyor. Yeni yılda yenileme işlemlerinin sona ereceği bilgisinin yayılması vatandaşları telaşlandırdı. Süre sona ermeden yenileme işlemini tamamlamak isteyenler Nüfus Müdürlüklerine akın etti. Peki, kimlik kartı yenileme ve ehliyet yenileme süresi doldu mu? Süre ne zaman sona erecek?

KİMLİK KARTI - PASAPORT - SÜRÜCÜ BELGESİ YENİLEME SON GÜN NE ZAMAN?

NÜFUS VE VATANDAŞLIK İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ DUYURUSU

Son zamanlarda bazı basın yayın organları ile sosyal medyada 2020 yılında T.C. Kimlik Kartı, Pasaport ve Sürücü Belgesi değerli kâğıt ve harç bedellerinde yüksek artışlar olacağı, nüfus cüzdanı ve eski sürücü belgelerinin 2020 yılından itibaren geçerli olmayacağı, sürücü belgelerinin yenilenmesi için sağlık kurulu raporu isteneceği ve bu nedenle belgelerin değiştirilmesi gerektiği şeklinde asılsız haberler çıktığı anlaşılmıştır.
T.C. Kimlik Kartı, Pasaport ve Sürücü Belgesi değerli kâğıt ve harç bedellerinin her yıl olduğu gibi 2020 yılı içerisinde de yeniden değerleme oranında artış yapılarak güncelleneceği, halen kullanılmakta olan nüfus cüzdanlarının T.C. Kimlik Kartı alıncaya kadar geçerli olduğu, sürücü belgeleri için mevcut uygulamada herhangi bir değişiklik yapılmadan yenileme işlemlerine devam edileceği, vatandaşlarımızın asılsız haberlere itibar etmemeleri, Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Kaynak: (ESKİL GAZETESİ) - ESKİL GAZETESİ Editör: Hilmi YOL
Etiketler: ,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.